eReport.sk
Vladimír Putin.
Vladimír Putin. Foto: tasr

Stoltenberg posiela odkaz Putinovi: Vyzývam vás, aby ste okamžite ukončili vojnu na Ukrajine!

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom apeloval na Moskvu, aby ukončila vojnu na Ukrajine. Šéf NATO v rozhovore pre denník Die Welt, ktorý bol zverejnený v pondelok, tiež zdôraznil, že Aliancia bude Kyjevu, čo sa týka obrany krajiny pred ruskými silami, pomáhať aj naďalej.

Stoltenberg posiela jasný odkaz

Opätovne vyzývam (ruského) prezidenta (Vladimira) Putina, aby okamžite ukončil vojnu, stiahol svoje jednotky z Ukrajiny a začal mierové rokovania,“ povedal Stoltenberg. „Stojíme pevne na strane Ukrajiny a tejto krajine budeme naďalej pomáhať presadzovať jej právo na sebaobranu,“ uviedol.

Šéf NATO odmieta tvrdenia Moskvy

Šéf organizácie NATO ostro odmietol tvrdenia Moskvy, že Aliancia sa správa „agresívne“. Viac ako sedem desaťročí dokázali naši spojenci zabraňovať vojne, vyhlásil Stoltenberg. „NATO je defenzívnou alianciou a súčasná kríza ukazuje, že je životne dôležité, aby Európa a Severná Amerika v NATO držali spolu a zaistili tak mier a zachovali hodnoty slobody a demokracie,“ uviedol.

Bude vás zaujímať:

  1. Stoltenberg spochybňuje
  2. Boris Kollár v štúdiu STVS v relácii O 5 minút 12.
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  4. Vladimir Putin

Stoltenberg pre nemecké noviny tiež poznamenal, že Rusko aj v minulosti pravidelne zneužívalo 9. máj, keď si pripomína 77. výročie víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne, na „šírenie neprávd o Západe a kritizovanie NATO“. Dodal, že očakáva, že sa to bude diať aj tohto roku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stoltenberg posiela odkaz Putinovi: Vyzývam vás, aby ste okamžite ukončili vojnu na Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti