eReport.sk
Ivan Mikloš
Ivan Mikloš. Foto: tasr

Mikloša oslovil Zelenský: Stal sa členom poradného výboru pre obnovu Ukrajiny

Bývalý podpredseda vlády a minister financií SR Ivan Mikloš bude členom poradného výboru ukrajinskej Národnej rady pre obnovu Ukrajiny. Potvrdil to v utorok pre TASR.

Exministra oslovila kancelária prezidenta

„Oslovila ma kancelária prezidenta (Volodymyra) Zelenského a tajomník tejto komisie, predseda finančného výboru ukrajinského parlamentu Danylo Hetmancev,“ uviedol pre TASR Mikloš. Priblížil, že úlohou zboru je radiť pri obnove vojnou zničenej ekonomiky a infraštruktúry Ukrajiny. Cieľom bude čo najlepšie využitie zahraničných aj domácich, verejných aj súkromných zdrojov, pôžičiek, grantov, ale aj vojnových reparácií.

Kancelária prezidenta Zelenského oslovila Ivana Mikloša – Foto: tasr

Okrem toho budú však dôležité aj reformy, ktoré musia priniesť stabilitu a predvídateľnosť, aby mohla po skončení vojny Ukrajina pre svoju obnovu a modernizáciu prilákať aj čo najviac priamych zahraničných investícií,“ doplnil pre TASR Mikloš.

Podľa agentúry Interfax-Ukrajina sú okrem Mikloša členmi poradného výboru známi ekonomickí experti, ktorí pôsobia napríklad na Kalifornskej univerzite v Berkeley, Stanfordovej univerzite či v Svetovej banke.

Bude vás zaujímať:

  1. Boris Kollár v štúdiu STVS v relácii O 5 minút 12.
  2. Zuzana Čaputová
  3. Krv v očiach, krv v slovách
  4. Bývalý podpredseda vlády, minister financií SR a exporadca ukrajinskej vlády Ivan Mikloš.

Mikloš bol v minulosti hlavným ekonomickým poradcom vtedajšieho ukrajinského premiéra Volodymyra Hrojsmana a tiež predsedom Strategickej poradnej skupiny pre podporu ukrajinských reforiem.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikloša oslovil Zelenský: Stal sa členom poradného výboru pre obnovu Ukrajiny

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti