eReport.sk
Varovanie pred Putinom!
Ruský prezident Vladimir Putin, foto:tasr/ap

Klamár a zavádzač? Poľsko obvinilo Putina zo šírenia dezinformácií!

Varšava obvinila v piatok ruského prezidenta Vladimira Putina zo šírenia dezinformácií. Reagovala na jeho tvrdenia, že Poľsko sa nevzdalo svojich snov o ovládnutí časti Ukrajiny.

Putin dezinformátor?

Putin sa takto vyjadril v prejave na piatkových oslavách ruského sviatku, Dňa národnej jednoty, v Moskve. Šéf Kremľa uviedol, že „Poľsko od mora k moru“ bolo ešte pred druhou svetovou vojnou populárnym sloganom, ktorý však zostal len „nápadom“. Myšlienka na ovládnutie časti Ukrajiny sa však podľa Putina z Poľska nevytratila.

Na tieto výroky reagoval splnomocnenec poľskej vlády pre bezpečnosť informačného priestoru Stanislaw Žaryn. Ruského prezidenta obvinil z toho, že Poľsko prezentuje ako agresívnu krajinu či vojnového štváča a dezinformáciami sa ho snaží zdiskreditovať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Neefektívne a zbytočné sankcie?
  2. Juraj a neboli ste vo vláde?
  3. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  4. Ľudia sledujú na veľkoplošnej obrazovke ako ruský prezident Vladimir Putin pózuje s lídrami okupovaných oblastí po podpise zmluvy o pričlenení štyroch oblastí Ukrajiny k Rusku v Kremli v Moskve, v meste Sevastopoľ na Kryme 30. septembra 2022. Foto: tasr/ap
  5. Joe Biden
  6. Dostanú od Erdogana napokon zelenú?
  7. Británia o nedostatku ruskej munície
  8. Poľský vicepremiér Jaroslaw Kaczyňski.
  9. Protest v Poľsku

„Ak sa na tieto klebety pozrieme zo širšieho pohľadu, Poľsko má byť v súlade s nimi vnímané ako vojnový štváč, ktorý údajne predstavuje hrozbu pre bezpečnosť v strednej Európe,“ uviedol.

„Opäť máme do činenia s klebetami, ktoré sú odtrhnuté od reality, pričom majú Poľsko ukázať ako agresívnu krajinu, ktorá predstavuje hrozbu pre západnú Ukrajinu,“

povedal Žaryn.

Žaryn dodal, že cieľom takýchto klamstiev šírených ruskou propagandou je zdiskreditovať Poľsko a naopak vykresliť Rusko ako garanta mieru a stability.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Klamár a zavádzač? Poľsko obvinilo Putina zo šírenia dezinformácií!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre