eReport.sk
Juraj a neboli ste vo vláde?
Juraj Krúpa, poslanec Národnej rady SR za SaS. Zdroj: fb/jkrupa

Krúpa: Zradili sme Úniu aj Ukrajinu! Slovenskí colníci vraj pomáhajú zásobovať ruskú armádu!


Slovenskí colníci podľa zistení Denníka N púšťajú množstvo tovaru aj dodávateľom ruských zbrojárskych firiem, Slovensko tak má pôsobiť ako zásobáreň ruskej armády. Pre TASR sa k tejto najnovšej kauze vyjadril aj predseda vlády Eduard Heger, členovia SaS Krúpa a Viskupič zvolali na rýchlo tlačovú konferenciu. Juraj Krúpa požaduje okamžité zvolanie Brannobezpečnostného výboru.

Mohlo by vás zaujímať

 1. Joe Biden
 2. Dostanú od Erdogana napokon zelenú?
 3. Zelenskyj žiada ďalšie zbrane
 4. Kto za to môže?
 5. Varovanie pred Putinom!
 6. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský v Martine
 7. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
 8. Prezidentka a premiér sa zúčastnili na omši za obete tragédie na Zámockej ulici
 9. Krúpa tvrdí že Žilinka klamal
 10. Vladimír Soták, výkonný riaditeľ Klub 500 a šéf Železiarní Podbrezová
 11. Na kombosnímke zľava Tomáš Taraba a Juraj Krúpa.
 12. V Smere stojíme za Slovenskom
 13. Tomáš Taraba, nezaradený poslanec a predseda ŽIVOT-NS
 14. Ilustračné foto - tajné dokumenty

„Ak by sa ukázalo, že do Ruskej federácie smeruje vývoz tovarov, ktoré sú na sankčnom zozname, podniknú sa konkrétne kroky,“ oznámil Heger a pre TASR dodal:

Dnes je to predčasné nejako uzavrieť. Urobíme všetky nápravné kroky, ktoré budú nevyhnutné. Sankcie určite porušovať nechceme a verím, že ani neporušujeme.“

Eduard Heger , predseda vlády

Juraj Krúpa, poslanec za SaS naopak na tlačovej konferencii pre novinárov uviedol, že je presvedčený o tom, že Slovensko týmto porušuje sankcie, ktoré na Rusko uvalila Únia. Navyše sme týmto podľa neho „zradili tak Európsku úniu ako i samotnú Ukrajinu,“ s dodatkom, že ide o „megaškandál,“ a čaká nás „medzinárodná hanba.“

Poslanec za SaS taktiež tvrdí, že o všetkom musela vedieť i vláda. Tovar sa má vyvážať nielen do Ruska, ale i do Iránu a Bieloruska. Na všetkom sa priamo podieľa i rezort financií.

„Či ide len o prejav nekompetencie Igora Matoviča a jeho ľudí, alebo vedomý úmysel, to si ja netrúfam povedať. Ale bude sa to musieť vyšetriť.“

Juraj Krúpa, poslanec za SaS

Všetko zrejme odštartoval nález slovenského motoru z Prievidze na jednom z ruských dronov v Odese. Matovičov rezort mal na túto informáciu zareagovať tak, že pri povolení vývozu týchto tovarov, „nebolo možné zistiť, či bude niekym použité na vojenské účely.“ Vyvážané materiály sú totiž zaradené na zozname ako „viacúčelové.“

Heger

Už požiadal ministra obrany Jaroslava Naďa, aby urobil konkrétnu analýzu. Upozornil, že téma sa týka aj ministerstva hospodárstva. Jeho rozhodnutia, vydania a licencie má preskúmať minister hospodárstva Karel Hirman, no premiér sa plánuje obrátiť aj na bývalého šéfa rezortu Richarda Sulíka.

Krúpa

Sa na tlačovej konferencii vyjadril, že za všetky pochybenia je zodpovedná len Finančná správa a rezort financií. Tí vraj obchádzali ministerstvo hospodárstva, keď bol na jeho čele práve Richard Sulík.

Nuž, zdá sa, že na slovenskej politickej scéne bude opäť „veselo,“ a čoskoro nás čakajú mnohé tlačové konferencie. A taktiež stovky útokov a odkazov cez sociálne siete.

Zdroj: tasr, TK SaS,

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krúpa: Zradili sme Úniu aj Ukrajinu! Slovenskí colníci vraj pomáhajú zásobovať ruskú armádu!

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne