eReport.sk
Joe Biden
Americký prezident Joe Biden, foto:tasr

Bidenovci si veria: Americký prezident hovorí o volebnom víťazstve demokratov!


Prezident USA Joe Biden v piatok vyhlásil, že demokrati v budúcotýždňových doplňujúcich voľbách do Kongresu zvíťazia, ale varoval, že dva roky budú ťažké, ak sa prieskumy verejnej mienky ukážu ako správne a zvíťazia republikáni.

Biden si verí

Doplňujúce voľby sa budú konať v utorok 8. novembra a Biden (79) ešte využíva posledné dni cestovaním po mnohých amerických štátoch, kde sa stretáva s voličmi.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj a neboli ste vo vláde?
  2. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  3. Ľudia sledujú na veľkoplošnej obrazovke ako ruský prezident Vladimir Putin pózuje s lídrami okupovaných oblastí po podpise zmluvy o pričlenení štyroch oblastí Ukrajiny k Rusku v Kremli v Moskve, v meste Sevastopoľ na Kryme 30. septembra 2022. Foto: tasr/ap
  4. Varovanie pred Putinom!
  5. Hunter Biden čelil vypočúvaniu

Prezident v Chicagu publiku povedal, že je optimista v tom, že jeho demokratická strana získa. „Vážení, neberiem názor, že sme v problémoch. Myslím si, že vyhráme. Naozaj si to myslím,“ uviedol. Prieskumy verejnej mienky ukazujú, že republikáni majú potenciál dosiahnuť v utorkových kongresových voľbách veľké úspechy – dúfajú, že ovládnu nielen Snemovňu reprezentantov, ale aj Senát.

Prídu šarvátky?

To zmení posledné dva roky Bidenovho prvého volebného obdobia na šarvátky a bude to aj predpríprava na napäté prezidentské voľby v roku 2024. Otázkou je, či Biden, ktorý tento mesiac dosiahne 80 rokov, sa bude chcieť znovu uchádzať o Biely dom.

„Dobrou správou je, že budem mať právo veta,“ dodal Biden a poukázal tým na svoju právomoc blokovať návrhy zákonov, aby sa zákonmi nestali.

„Ak stratíme snemovňu a senát, budú to príšerné dva roky,“

uviedol prezident.

Kampaň robí aj jeho rival Donald Trump. Ten strávil väčšinu posledných dvoch rokov hromžením na svoju prehru s Bidenom v prezidentských voľbách a šírením diskreditačnej teórie, že to bol volebný podvod. Na zhromaždení vo štvrtok v štáte Iowa vyslal zatiaľ najsilnejší signál, že sa plánuje znovu uchádzať o znovuzvolenie do Bieleho domu.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bidenovci si veria: Americký prezident hovorí o volebnom víťazstve demokratov!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne