eReport.sk
FOTO TASR/AP

Bidenov poradca neohlásene navštívil Kyjev: Sullivan zdôraznil neochvejnú podporu USA!


Poradca amerického prezidenta Joea Bidena pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan pricestoval v piatok na neohlásenú návštevu Kyjeva, kde sa stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a ďalšími vysokopostavenými ukrajinskými predstaviteľmi. Informuje o tom stanica CNN.

Neohlásená návšteva

Sullivan počas návštevy zdôraznil podporu USA pre Ukrajincov „brániacich svoju suverenitu a územnú celistvosť“, uviedla hovorkyňa Národnej bezpečnostnej rady Bieleho domu (NSC) Adrienne Watsonová.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Juraj a neboli ste vo vláde?
  2. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).
  3. Varovanie pred Putinom!
  4. Dostanú od Erdogana napokon zelenú?
  5. Británia o nedostatku ruskej munície
  6. Zelenskyj žiada nápravu!
  7. Musí sa to zmeniť

Okrem Zelenského sa stretol tiež s ukrajinským ministrom obrany Olexijom Reznikovom či šéfom prezidentskej kancelárie Andrijom Jermakom, približuje agentúra AFP. Sullivan v Kyjeve ohlásil aj najnovší americký balík bezpečnostnej pomoci Ukrajine v hodnote 400 miliónov dolárov, ktorý zahŕňa modernizáciu a následné dodanie desiatok českých tankov T-72B, ako aj zásielku dronov i zrenovovaných systémov protivzdušnej obrany HAWK. Zároveň opätovne potvrdil, že USA budú Ukrajine aj naďalej poskytovať hospodársku aj humanitárnu pomoc.

„Spojené štáty budú v tomto boji s Ukrajinou tak dlho, ako to bude potrebné,“

povedal Sullivan.

Celá vojna na Ukrajine by sa podľa jeho slov mohla ľahko skončiť, ak by sa Rusko rozhodlo prestať bojovať a ukončiť okupáciu ukrajinských území. „Presne to by podľa nás malo spraviť,“ dodal.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bidenov poradca neohlásene navštívil Kyjev: Sullivan zdôraznil neochvejnú podporu USA!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: