eReport.sk
Bývalý podpredseda vlády, minister financií SR a exporadca ukrajinskej vlády Ivan Mikloš.
Bývalý podpredseda vlády, minister financií SR a exporadca ukrajinskej vlády Ivan Mikloš. Foto: tasr

Mikloš nabáda Ukrajinu k protiútoku na Rusko: Musí sa vrátiť stav spred roku 2014!

Bývalý minister financií Ivan Mikloš je známy svojimi proukrajinskými postojmi. Je však otázne, či si chcel bývalý slovenský politik pestovať imidž človeka, ktorý vyzýva k pokračovaniu vojny na Ukrajine. Z článku portálu Euractiv, ktorý je kvôli svojej anglickej verzii dostupný celosvetovo, sa zdá, že Mikloš nabáda Ukrajinu k útoku na Rusko a k získaniu Krymu. Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

„Ukrajina môže poraziť Rusko a dokonca získať späť kontrolu nad východnou Ukrajinou a Krymom,“ povedal bývalý slovenský minister financií Ivan Mikloš s tým, že čokoľvek iné, ako vojenské víťazstvo Ukrajiny by bolo podľa neho nebezpečným kompromisom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Anna Belousovová
  2. Ivan Mikloš
  3. Zuzana Čaputová

„Mikloš je exporadca bývalého ukrajinského prezidenta Petra Porošenka. V súčasnosti radí moldavskej premiérke Natalii Gavrilite a je členom nového poradného výboru pre obnovu Ukrajiny, ktorý založil prezident Zelenskyj,“ napísal o Miklošovi portál Euractiv.

Poslúchne Zelenskyj Mikloša?

Miklošove postavenie v celom konflikte nie je zanedbateľné. Mikloš, ako člen poradného výboru pre obnovu Ukrajiny, bude mať k riešeniu celého konfliktu čo povedať. Jeho aktuálne stanoviská však znejú konfliktnejšie, ako možno mnohí očakávali.

„Hranice sa musia vrátiť do stavu spred roku 2014. Ak sa vrátia len do stavu spred invázie, vždy to bude zdrojom napätia a neistoty,“ zdôraznil Mikloš podľa portálu v rozhovore pre Denník N.

Očakáva od Západu pomoc pre Ukrajinu aj v útočení

„Riešením pre povojnovú obnovu je porážka Ruska. Zahraniční investori prídu na Ukrajinu len vtedy, ak si budú istí mierom,“ dodal Mikloš.

Mikloš očakáva od Západu pomoc pre Ukrajinu aj v útočení. Vzhľadom na mierové požiadavky Západu je však veľmi nepravdepodobné, že by demokratické krajiny platili Ukrajine útok na Rusko.

„Potrebovali by útočiť a útočiť je vždy ťažšie ako brániť. V súčasnosti je kľúčové, aby Západ nepoľavil vo svojej pomoci,“ dodal Mikloš.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikloš nabáda Ukrajinu k protiútoku na Rusko: Musí sa vrátiť stav spred roku 2014!

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti