eReport.sk
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg.
Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Foto: tasr/ap

Stoltenberg zdôraznil záväzok NATO ohľadom vojenskej podpory Ukrajiny

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg vo štvrtok zopakoval záväzok NATO ohľadne poskytovania vojenskej techniky na sebaobranu Ukrajiny. Oznámil tiež, že NATO nasadí na svoje východné krídlo viac vojakov. TASR informuje na základe správy denníka The Guardian.

Stoltenberg v Bruseli odsúdil prebiehajúcu „neúprosnú opotrebovávaciu vojnu voči Ukrajine“. NATO podľa jeho slov bude naďalej zaisťovať Ukrajine „bezprecedentnú podporu, aby sa mohla brániť voči agresii Moskvy“.

„Každá krajina má právo vybrať si svoju vlastnú cestu bez vonkajšieho zasahovania,“ zdôraznil šéf NATO. Priblížil, že Aliancia plánuje prijať komplexný balík pomoci pre Ukrajinu, ktorý má prispieť k zlepšeniu súčinnosti a prechodu Ukrajiny od vojenskej techniky zo sovietskych čias na zbrane kompatibilné so systémami NATO.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Emmanuel Macron
  2. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
  3. Zľava ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a francúzsky prezident Emmanuel Macron si podávajú ruky na konci tlačovej konferencie v Kyjeve vo štvrtok 16. júna 2022.

Stoltenberg avizoval, že NATO na svojom východnom krídle rozmiestni viac vzdušných, námorných aj kybernetických obranných síl a navýši aj počet predsunutých jednotiek. Takisto uviedol, že do budúcnosti by skupiny vojakov mali byť skôr než vo všeobecnej službe poverené obranou konkrétnych krajín. Táto zmena by podľa neho skrátila reakčný čas.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stoltenberg zdôraznil záväzok NATO ohľadom vojenskej podpory Ukrajiny

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti