eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: tasr

Naď vidí prioritu v pomoci Ukrajine: Je v našom záujme jej pomáhať všetkými dostupnými spôsobmi

Je v našom záujme pomáhať Ukrajine všetkými dostupnými spôsobmi a prostriedkami a prispieť tak k tomu, aby sa vojenský konflikt nerozšíril a nenaberal na sile. Vyhlásil to minister obrany SR Jaroslav Naď, ktorý vo štvrtok popri pravidelnom rokovaní ministrov obrany členských štátov NATO v Bruseli absolvoval stretnutie s rezortnými partnermi z Vyšehradskej štvorky (V4). Na rokovaní bol aj britský minister obrany Ben Wallace. TASR o tom informovala hovorkyňa MO SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Stretnutiu ministrov dominovali aktuálne bezpečnostné témy. Diskutovalo sa aj o posilnených obranných pozíciách na východnom krídle Severoatlantickej aliancie či o očakávaniach jednotlivých krajín od nadchádzajúceho summitu NATO v Madride.

Naď spomína aj západný Balkán

„Ruská vojna proti Ukrajine podčiarkla opodstatnenosť silnejšieho angažovania sa na západnom Balkáne a potrebu integrácie krajín tohto regiónu do EÚ. Krajinám západného Balkánu musíme ukázať, že podporujeme ich euroatlantickú cestu a máme úprimný záujem o ich európsku budúcnosť,“ uviedol minister Naď.

Mohlo by vás zaujímať

  1. žatva poľnohospodárstvo kombajn, obile
  2. Emmanuel Macron
  3. Ukrajinský minister obrany Olexij Reznikov
  4. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

Prioritou Slovenska pomoc Ukrajine?

Počas stretnutia v Bruseli ministri zhodnotili aktivity končiaceho sa maďarského predsedníctva v rámci V4 v oblasti obrany. Keďže rotujúce predsedníctvo vo Vyšehradskej skupine prevezme od 1. júla Slovensko, Naď svojim partnerom predstavil obranné priority slovenského predsedníctva, pričom spomenul najmä rozšírenie spolupráce V4 s Ukrajinou, spoločný výcvik a cvičenia či prehĺbenie kooperácie obranných priemyslov.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Naď vidí prioritu v pomoci Ukrajine: Je v našom záujme jej pomáhať všetkými dostupnými spôsobmi

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti