tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák. Zdroj: tasr

Kaliňák si nedáva servítku pred ústa: Lipšic by mal za svoj systém kajúcnikov dostať Nobelovu cenu!

Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák to povedal na poslednej tlačovej konferencii strany Smer-SD. Na nej spolu s Robertom Ficom, Tiborom Gašparom a Marekom Parom pustili novinárom nové nahrávky, ktoré získali legálnou cestou, keďže sú všetci obvinení a majú tak prístup k mnohým dôkazom.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran.
  2. Minister spravodlivosti Viliam Karas
  3. Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina).
  4. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa.
  5. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  6. Robert Fico a predstavitelia Smeru-SD
  7. Na kombosnímke zľava Bernard Slobodník a Daniel Lipšic.

Vo svojom vystúpení Kaliňák poukázal na „systémovú zaujatosť Úradu špeciálnej prokuratúry.“ Dodal, že sa pod vedením Daniela Lipšica „vrátili do doby keša.“ Odmietol, že by sa bál súdnych pojednávaní, naopak, ako skúsený právnik sa na ne teší.

„Faktom zostáva, že existujú vážne dôkazy o brutálnej korupcii v dobe kajúcnikov a o tom, ako si kupovali ich výpovede a iným sa vyhrážali.“

Robert Kaliňák, bývalý minister vnútra, advokát

Lipšicov úrad by mal podľa Kaliňáka dostať Nobelovu cenu za to, že dokáže získať aj dôkazy o veciach, ktoré sa nikdy nestali. Bývalý minister vnútra tiež oznámil, že výpovede kajúcnika Bernarda Slobodníka, ktorý na nahrávke hovorí, „nič si nepamätám, napíšte mi niečo, čo tam mám povedať,“ podrobili testu.

Novinár a prokurátor

Softvér na porovnávanie textov mal ukázať, že niektoré z výpovedí, písal „konkrétny novinár,“ a „nemenovaný prokurátor ÚŠP.“ Kaliňák nechcel konkretizovať mená z dôvodu chystaného trestného oznámenia v tejto veci.

Vďaka čestným

V závere svojho prejavu ex minister poďakoval prokurátorom, vyšetrovateľom a novinárom, ktorí „posielajú informácie o týchto zverstvách, aby sa o nich dozvedela verejnosť.“ Mainstreamové média podľa neho majú dostatok dôkazov, ale chránia ich zverejnenie. „Nie je však možné schovať legálne nahrávky a relevantné výpovede svedkov, ktoré dokazujú tieto zločiny ÚŠP,“ uzavrel Robert Kaliňák.

Portál eReport sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi, našou úlohou je predovšetkým o názoroch informovať.

Zdroj: TK SMER-SD


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaliňák si nedáva servítku pred ústa: Lipšic by mal za svoj systém kajúcnikov dostať Nobelovu cenu!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku