tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Predseda strany SaS Richard Sulík.
Predseda strany SaS Richard Sulík. Zdroj: tasr

Sulík nepodporí mimoriadnu schôdzu. Fico podľa neho zastrašuje čestných vyšetrovateľov

 SaS nepodporí otvorenie mimoriadnej schôdze, na ktorej chce Smer-SD presadiť uznesenie týkajúce sa vyvodenia zodpovednosti voči niektorým orgánom činným v trestnom konaní (OČTK). Liberáli hovoria o snahe zastrašovať tieto orgány a o útokoch na vymožiteľnosť práva zo strany Smeru-SD.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
  2. je paragraf 363 nadužívaný?
  3. Pexeso Veroniky Remišovej, predsedníčky strany Za ľudí
  4. Robert Fico a predstavitelia Smeru-SD
  5. Zľava Robert Fico (SMER-SD) a Richard Sulík (SaS).
  6. Poslanec parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí).

„V žiadnom prípade nesúhlasíme s návrhom Roberta Fica, ktorý má za cieľ vytvoriť len ďalšiu platformu, aby zastrašoval orgány činné v trestnom konaní. Ide o útok smeráckej mafie na právny štát a vymožiteľnosť práva,“ uviedla šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová.

Verí, že v súvislosti s otvorením schôdze nedošlo k dohode medzi predsedom parlamentu Borisom Kollárom (Sme rodina) a Ficom s tichým súhlasom Igora Matoviča (OĽANO).

Baránik o kumpánoch

Poslanec za SaS Alojz Baránik dodal, že Smeru-SD ide len o oslobodenie „svojich kumpánov“ a signalizovanie všetkým, ktorí sú stíhaní pre ich korupčnú činnosť, aby vytrvali a nespolupracovali s OČTK. Pripomenul kauzy predchádzajúcich vlád a tvrdí, že Fico klame o stíhaní seba a svojich kolegov.

Kollár

Predseda parlamentu a šéf strany Sme Rodina, Boris Kollár už počas týždňa avizoval, že jeho hnutie podporí otvorenie mimoriadnej schôdze. Uvidíme podľa toho, čo sa tam bude preberať, či za uznesenie zahlasujeme. Za otvorenie určite zahlasujeme, nebudeme to blokovať, povedal novinárom.

Mimoriadna schôdza

Líder Smeru-SD Fico pri iniciovaní schôdze argumentoval tvrdeniami o deštrukcii právneho štátu a rôznych praktikách v OČTK. Žiada opatrenia a vyvodenie zodpovednosti voči vyšetrovateľom, prokurátorom a niektorým sudcom „za to, čo vystrájajú“. V prípade neschválenia programu rokovania avizoval odvolávanie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽANO).

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulík nepodporí mimoriadnu schôdzu. Fico podľa neho zastrašuje čestných vyšetrovateľov

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku