tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na kombosnímke zľava Bernard Slobodník a Daniel Lipšic.
Na kombosnímke zľava Bernard Slobodník a Daniel Lipšic. Foto: tasr: tasr

VIDEO Kajúcnik Slobodník sa mal radiť s Lipšicom! V NR SR to vrie, začala sa mimoriadne horúca schôdza

Začala sa mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR, na ktorej chce Smer-SD presadiť uznesenie k vyvodeniu zodpovednosti voči niektorým orgánom činným v trestnom konaní (OČTK). Poslanci schválili program rokovania. Hlasovalo zaň 65 zo 128 prítomných poslancov, proti bolo 60, dvaja sa zdržali a jeden nehlasoval.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
  2. je paragraf 363 nadužívaný?
  3. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ondrej Repa.
  4. Pexeso Veroniky Remišovej, predsedníčky strany Za ľudí
  5. Robert Fico a predstavitelia Smeru-SD
  6. Poslanec parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí).

Mimoriadnu schôdzu inicioval opozičný Smer-SD. Líder strany Robert Fico argumentoval tvrdeniami o deštrukcii právneho štátu a rôznych praktikách v OČTK. Žiada opatrenia a vyvodenie zodpovednosti voči vyšetrovateľom, prokurátorom a niektorým sudcom „za to, čo vystrájajú“.

Po porade s Lipšicom už vie všetko na všetkých?

„Dámy a páni, toto je Bernard Slobodník – korunný svedok, ktorý týždeň pred tým, ako ho vzala NAKA, nevedel nič na nikoho, ale po porade s Lipšicom už vie všetko na všetkých,“ uviedla strana Smer-SD k videu, ktoré dnes zverejnila na sociálnej sieti. Jeho súčasťou sú nahrávky, ktoré majú usvedčovať Slobodníka z toho, že vypovedal o veciach, o ktorých vlastne nič nevedel.

Zdroj: youtube.com/smer-sd

SaS otvorenie schôdze nepodporila, hovorí o snahe zastrašovať tieto orgány a o útokoch na vymožiteľnosť práva zo strany Smeru-SD. Nehlasovalo zaň ani hnutie OĽANO, ani nezaradení poslanci zo strany Za ľudí. Nepodporili ho ani nezaradení poslanci Tomáš Valášek a Miroslav Kollár.

Za otvorenie schôdze bolo aj hnutie Sme rodina

Naopak, za program mimoriadnej schôdze hlasovali okrem Smeru-SD aj nezaradení poslanci okolo Petra Pellegriniho či okolo Tomáša Tarabu. Podporilo ho aj Sme rodina. Predseda hnutia Boris Kollár zatiaľ nepovedal, či podporia aj samotné uznesenie.

 Do diskusie k návrhu uznesenia o vyvodení zodpovednosti voči orgánom činným v trestnom konaní (OČTK) z dielne Smeru-SD sa prihlásilo šesť rečníkov písomne. V úvode mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR návrh odôvodnil líder Smeru-SD Robert Fico.

Kedykoľvek môžu požiadať o slovo členovia vlády

Nik z rečníkov nie je prihlásený za poslanecký klub, všetci tak môžu rečniť najviac 20 minút. Na jednotlivých rečníkov môžu zákonodarcovia reagovať faktickými poznámkami, jedna môže trvať najviac dve minúty.

Kedykoľvek môžu požiadať o slovo členovia vlády, premiér, podpredsedovia a predseda NR SR. Predseda vlády a šéf parlamentu môžu rečniť bez obmedzenia, podpredsedovia parlamentu a členovia vlády najviac 20 minút. Po písomne prihlásených poslancoch sa budú môcť zákonodarcovia do diskusie prihlásiť aj ústne.

Priamy prenos zo schôdze vysiela aj web RTVS.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kajúcnik Slobodník sa mal radiť s Lipšicom! V NR SR to vrie, začala sa mimoriadne horúca schôdza

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku