eReport.sk
Jiřina Bohdalová, foto: profimedia

Jiřina Bohdalová otvorene: Toto boli muži jej života!

Česká filmová legenda Jiřina Bohdalová (90) nedávno oslávila krásne životné jubileum. Pri tejto príležitosti si zaspomínala aj na svojich osudových mužov.

Jiřina Bohdalová si zaspomínala na roky keď sa živila ako učiteľka v Ostrave, odkiaľ pochádza aj jej bývalý manžel a otec dcéry Simony Stašovej, Břetislav Staš. „Mala som dva sny, byť herečkou alebo učiteľkou. Ostravu som si vybrala preto, pretože tam bol otec mojej dcéry, ktorý v tej dobe vôbec nevedel, že bude otec mojej dcéry,“ zverila sa Jiřina Bohdalová svojmu dlhoročnému priateľovi Karlovi Šípovi v programe Minišou.

Bol pekný, zaujímavý a bystrý – po tom som išla, nesmel byť blbec. A hral na gitaru, pozor, to je silná zbraň,“ vysvetlila herečka, čím ju okúzlil jej exmanžel. Pri tej príležitosti sa otvorila aj v intímnejšej oblasti. „Bol to môj prvý chlapec. Ja som bola taká rezervovaná. Maminka o mne hovorila: Naše Jiřinka, tá je z Drážďan, nie od Berouna. Robila som drahoty, bála som sa, ale ten chlapec si to vážil.“ Jiřina Bohdalová nemá vyštudovanú pedagogickú školu, k učeniu ju dostala chuť a náhoda.

Zistila, že v Ostrave hľadajú učiteľky prvého stupňa, ktorých bol nedostatok. Podmienkou boli testy, ktoré úspešne spravila. „Mala som u detí veľký úspech. Nevedela som učiť, ale požičala som si rozprávky Káju Maříka. Bol niečo ako Komenský, škola hrou. Prečítala som deťom polovicu rozprávky a povedala som: Teraz sa budeme učiť, budeme dobrí a na konci vyučovania vám prečítam ako to dopadlo,“ spomína na školské časy české legenda.

Jej ďalším osudovým mužom bol známy herec Radek Brzobohatý. Nie je tajomstvom, že keď došlo na rozvod jej druhého manželstva, že to prežívala ťažko. Prestali sa stýkať ako v osobnom živote, tak v profesnom. Ich cesty sa opäť spojili vďaka filmu Vrásky z lásky. Herečka však priznáva, že to bolo pre ňu emocionálne náročné a nejakú dobu trvalo, než na ponuku režiséra Jiřího Stracha prikývla. „Nedokázala som si to predstaviť, pretože som citlivka. Radek to vzal hneď, ale ja som sa hnevala. Možno tým chcel niečo napraviť. A nakoniec sme to dali,“ dodala s úsmevom Jiřina Bohdalová.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport