eReport.sk
Prezident PZ SR Štefan Hamran
Prezident PZ SR Štefan Hamran. Zdroj: tasr

Hamranova polícia ľuďom: Falošné volania po mieri na Ukrajine sú nástrojom ruskej propagandy!

Je celkom logické, že bežný obyvateľ Slovenska dnes volá po čo najskoršom vyriešení vojny na Ukrajine a to hlavne mierovou cestou. Ľudia na Slovensku rozhodne nemajú dôvod byť spokojní s tým, že u nášho východného suseda zúri vojna, ktorá podľa odborníkov môže prerásť až do jadrovej a svetovej vojny. To by automaticky znamenalo ohrozenie Slovenska a jeho obyvateľov. Polícia na čele s nominantom OĽANO Štefanom Hamranom však vidí zjavne aj naďalej riešenie v dodávkach zbraní. Pokiaľ chcete mier, ste dokonca podľa vedenia polície šíriteľom ruskej propagandy, čo vyjadrila už vo viacerých statusoch na sociálnych sieťach.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Dag Daniš o zrušení obvinení v Súmraku:
  2. Hamranova polícia
  3. Prezident PZ SR Štefan Hamran
  4. Riaditeľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ľubomír Daňko.
  5. Von der Pfizer?
  6. Je to proti demokracii!
  7. Štefan Hamran
  8. Ďalšia rana pre Vagoviča
  9. Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie.
  10. Zľava šéf NAKA Ľubomír Daňko, 1. viceprezident PZ SR Branko Kišš a prezident PZ SR Štefan Hamran počas májovej tlačovky.

„Falošné volania po mieri sú skrytým nástrojom ruskej propagandy. Odbor komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru v rámci monitorovacej činnosti dlhodobo zaznamenáva konkrétnu komunikačnú stratégiu vplyvných záujmových skupín a jednotlivcov pôsobiacich v rámci Slovenskej republiky. Tieto skupiny pravidelne šíria názory týkajúce sa žiadostí o mier na Ukrajine. Na prvý pohľad ide o racionálnu požiadavku. Napriek tomu sa za jej významom skrýva viac, ako by si štandardný užívateľ sociálnych sietí vedel predstaviť. Uvedené vplyvné skupiny a jednotlivci v skutočnosti reprezentujú záujmy Ruskej federácie v slovenskom informačnom priestore,“ myslia si u Hamrana o volaniach po mieri.

Šírenie proukrajinských statusov ako základ práce polície?

Zaujímavé je, že polícia nikdy nevenovala toľko času otázkam politiky a medzinárodných vzťahov, ako je tomu dnes. Motívy policajtov na takúto činnosť sú však pre tento moment zahalené rúškom tajomstva. Mnohí však tvrdia, že je polícia pod vedením Hamrana prudko spolitizovaná a ovplyvnená záujmami vlády – a to napríklad aj v oblasti údajného prenasledovania opozičných politikov.

Ako teda proruská propaganda má konkrétne fungovať? Polícia sa jej totižto venuje celkom podrobne. „Jej cieľom je neodhaľovať podporu Rusku v prvom momente, ale prostredníctvom pozitívne citovo zafarbeného slova naznačovať túžbu po ukončení vojny, za čím sa neskrýva nič iné, ako skrytá podpora Ruskej federácie. Ide o mimoriadne nebezpečnú komunikačnú stratégiu, ktorá je hlboko zakorenená v časti slovenskej populácie vďaka vplyvným záujmovým skupinám a jednotlivcom. Tí pri masovom šírení takejto propagandy sledujú buď ciele Ruskej federácie na Slovensku alebo vlastné ciele, keďže vedia, že takýmto spôsobom dokážu osloviť časť populácie,“ vysvetľujú policajti detaily.

Ľudia si majú overovať informácie

Pravdou je, že sa na sociálnych sieťach šíri veľké množstvo nepravdivých informácií a hoaxov a to z obidvoch názorových spektier. Je však otázne, či polícia posudzuje tvorbu hoaxov obojstranne, alebo len subjektívne. „Policajný zbor varuje občanov, aby pozorne vnímali zverejňované stanoviská rôznych skupín, aby si informácie overovali z viacerých zdrojov a aby si všímali názorové rozdiely istej časti obyvateľstva v prípadoch útokov na ukrajinské civilné ciele a útokov na infraštruktúru ruskej armády,“ dodalo vedenie mužov zákona.

FOTO Pripájame celý status polície SR

GALÉRIA – Foto: fb/policiaslovakia

Ďalšia stránka v réžii mužov zákona – Hoaxy a podvody – Polícia SR – pridala v utorok ďalší status, v ktorom sa snaží občanom vysvetliť, to „ako nám pomáha Európska únia a ako Rusko.“ Vyzerá to na statusový seriál, keďže ide o prvú časť tohto vysvetľovania, ktorú začali policajti pripravovať v spolupráci so Zastúpení Európskej komisie na Slovensku. Prinášame vám pred niekoľkými minútami zverejnený odkaz polície rovnako v plnom znení.

Zdroj: fb/hoaxpz


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hamranova polícia ľuďom: Falošné volania po mieri na Ukrajine sú nástrojom ruskej propagandy!

Odoberať
Upozorniť na
14 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti