eReport.sk
Kde je pani prezidentka?
Štefan Hamran a Daniel Lipšic, foto:tasr

Inšpekcia obvinila ďalších vyšetrovateľov NAKA! Manipulovali svedkov a zneužívali právomoci?

Policajná inšpekcia sa zjavne nestotožňuje s tvrdeniami ministra vnútra Romana Mikulca, špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a policajného prezidenta Štefana Hamrana. Tí verejne obhajujú vyšetrovateľov NAKA, známych ako „čurillovci“, ktorí mali podľa policajnej inšpekcie zneužívať svoje právomoci. Okrem štyroch čurillovcov sa najnovšie dostali do problémov aj ďalší dvaja vyšetrovatelia – Branislav Dunčko a Róbert Magula, ktorí so štyrmi čurillovcami robili na kauze Očistec. Nezabúdajme, že na známej nahrávke sa čurillovci otvorene rozprávajú o tom, ako sa zbaviť záujmu vyšetrovateľky inšpekcie Diany Santusovej, pri čom vymýšľali cesty, ktoré ani náhodou nie sú v súlade s policajnou etikou, dokonca ani so zákonom.

„Koho, kto, čo púšťa zas do pi…i? Ideme zatvárať všetko kur..a. Rad za radom,“ vyjadril sa Čurilla, s ktorým mali obvinení operatívci pripraviť preventívne vyfabulované stíhanie kolegov z inšpekcie. Vyplýva to z uznesenia o vznesení obvinenie, na ktoré upozornil denník Pravda.

NAKA vs. inšpekcia

Operatívci NAKA Dunčko a Magula boli inšpekciou obvinení 15. júna 2022. Mali podľa nej, podobne ako štyria čurillovci, zneužívať právomoci verejného činiteľa a to v súvislosti s údajne vymysleným obvinením. Politická opozícia pri tom dlhodobo upozorňuje, že podľa nej vyšetrovatelia NAKA s vedomím Mikulca manipuluje s rôznymi trestnými vecami, hlavne v súvislosti s prípadmi, ktoré sú politicky citlivé a týkajú sa nominantov opozície z čias, keď ešte vládla.

Obvinenie inšpekcie zo strany NAKA malo byť preventívne a vyšetrovatelia NAKA ním vraj chceli zabrániť svojmu vlastnému trestnému stíhaniu. Realizačný návrh v tejto veci mali pripraviť práve Dunčko s Magulom. V tom mali byť uvedené nepravdivé informácie o vyšetrovateľke inšpekcie Diane Santusovej. Santusová bola pre nich nebezpečnou osobou preto, lebo mala disponovať informáciami o manipulácii svedkov zo strany NAKA.

Hrozí im trest až 10 rokov za mrežami

„Bez existencie reálnych podkladov vytvorili realizačný návrh na vymyslenom skutkovom základe o údajnej korupčnej a inej trestnej činnosti príslušníkov Policajného zboru pôsobiacich v špecializovanom tíme Úradu inšpekčnej služby tak, aby bola účelovo založená príslušnosť Úradu špeciálnej prokuratúry,“ píše sa v uznesení o vznesení obvinenia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. sudca šts odmietol obžalobu
  2. Ivan Ševčík, generál vo výslužbe. Zdroj: yt/ereport.sk
  3. Ľudovít Makó, jeden z najkľúčovejších kajúcnikov na Slovensku.
  4. Kde je pani prezidentka?
  5. ZMOS apeluje na Hamrana so Šimkom
  6. Hamran a čurillovci sa vyhrážajú

Operatívci NAKA mali mať informácie o záujme inšpekcie vyšetrovať ich a preto vytvorili protiúder. „A to s cieľom umožniť vykonávanie dokazovania a dokumentovania vymyslenej trestnej činnosti, a tak im zabrániť vyšetrovanie trestnej činnosti príslušníkov NAKA,“ píše vyšetrovateľ inšpekcie Michal Kulich.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Inšpekcia obvinila ďalších vyšetrovateľov NAKA! Manipulovali svedkov a zneužívali právomoci?

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre