eReport.sk
Novinári sa nemôžu čudovať
Igor Melicher a predstavitelia strany Smer-SD, foto:fb/smersd

EXKLUZÍVNE Šéf petičného výboru Melicher: Ľudia chcú, aby vláda zmizla na smetisko dejín!

„V prvom rade sa chcem poďakovať všetkým, ktorí podpísali petičný hárok,“ s radosťou začal svoj krátky rozhovor pre eReport Igor Melicher, predseda petičného výboru, ktorý dnes v prezidentskom paláci odovzdal podpisy viac ako 400 tisíc občanov žiadajúcich okamžitú demisiu vlády. Prezidentka Zuzana Čaputová sa aj napriek veľkému počtu občanov, ktorých dnes petičný výbor a vedenie strany Smer-SD zastupovalo, rozhodla oficiálne výbor neprijať. V jej neprítomnosti poslala za zástupcami občanov, medzi ktorými bol aj predseda opozičného Smeru Robert Fico, bežných zamestnancov paláca.

Podľa Igora Melichera z predmetných 400 tisíc podpisov až tri štvrtiny, teda 300 tisíc, vyzbierala strana Smer-SD. Melicher to pripisuje hlavne širokým a fungujúcim štruktúram, ktoré podľa neho strana má a ktoré boli počas posledných dvoch mesiacov v uliciach aj napriek vysokým teplotám. „Pravidelný styk s občanmi, kultúrne akcie, zbierali sme na verejných priestranstvách, v stánkoch, v obrovských teplách,“ priblížil petičnú akciu mladý politik.

Hnev z ľudí nevymizol

Nižší počet vyzbieraných podpisov oproti predošlej petičnej akcii si Melicher vysvetľuje hlavne polovičným časom na zber. Prvá petičná akcia prebiehala štyri mesiace, táto druhá len dva. Smer chcel totižto všetko termínovo stihnúť tak, aby sa referendum konalo počas komunálnych volieb na konci októbra. Hnev, ktorí ľudia prejavujú voči vláde Eduarda Hegera (OĽANO) podľa neho ani po dlhšom čase nezaniká. „Ľudia stále chcú aby vláda išla preč, aby zmizla z politickej reality na smetisko dejín,“ konštatuje Melicher.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Belousovová o návšteve holandského kráľa
 2. Robert Fico (Smer-SD).
 3. Milosrdná Čaputová?
 4. Kollár chce doviesť Slovensko do termínu volieb
 5. Remišová referendum Fico Pellegrini
 6. Robert Fico na snímke z videa.
 7. Cieľ zlikvidovať opozíciu potvrdený?
 8. Milosrdná Čaputová?
 9. Obhajca Roberta Fica a Roberta Kaliňáka David Lindtner odpovedá na otázky novinárov.
 10. Obžalobe čelia štyri osoby
 11. Minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).

Prečo Smer rastie

Mladý sociálno-demokratický politik sa vyjadril aj k téme dôvodov hnevu ľudí. Zatiaľ, čo podpora vládnych strán v spoločnosti kontinuálne klesá, Smer z dlhodobého hľadiska rastie. Podľa člena širšieho vedenia Smeru si ľudia veľmi dobre pamätajú, že sociálni demokrati ich práva neobmedzovali. „Vlády Smeru boli oproti tomu, čo sa deje dnes striktne demokratické a nezasahovali do slobody ľudí,“ vyjadril sa Melicher, pri čom za najväčšie konkrétne a okamžité dôvody nespokojnosti občanov považuje neriešenie extrémneho zdražovania, amaterizmus, či detinské hádky.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

EXKLUZÍVNE Šéf petičného výboru Melicher: Ľudia chcú, aby vláda zmizla na smetisko dejín!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti