eReport.sk
Minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS).
Ministra hospodárstva a šéfa SaS Richarda Sulíka chce opozícia v parlamente odvolať. On si ale zatiaľ užíva dovolenku v Dubaji. Foto: tasr

Sulíkov protiútok na Naďa: Voči jeho bludom sa ohradzujem, mal by sa radšej venovať Matovičovi!

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) ostro reagoval na slová ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO), ktorý tvrdí, že Sulík chcel výmenou za poskytnutie vojenskej techniky Ukrajine mať k dispozícii vojenský vrtuľník pre účely návštevy boháčov Geissovcov na Slovensku. Sulík tieto obvinenia rázne odmieta a tvrdí, že Naď by sa mal sústrediť predovšetkým na aktivity svojho straníckeho šéfa, ktorý podľa neho zabezpečuje spoluprácu súčasnej vlády s „fašistami“.

„Ohradzujem sa voči bludom ministra obrany, ktorý najnovšie uviedol, že schválenie poskytnutia systému protivzdušnej obrany S-300 som blokoval a následne som ho podmienil poskytnutím vojenského vrtuľníka pre Geissovcov. K žiadnemu blokovaniu z mojej strany neprišlo, pomoc Ukrajine prešla na zasadnutí vlády jednohlasne. Vývoznú licenciu na S-300 som nechal vystaviť obratom, keďže to má na starosti ministerstvo hospodárstva,“ tvrdí Sulík na sociálnej sieti.

Neleteli vojenským vrtuľníkom, ale súkromným

Téma návštevy Geissovcov na Slovensku sa stala už počas ich návštevy veľmi kontroverznou. Sulík totižto v čase prebiehajúcej ekonomickej a začínajúcej energetickej krízy venoval niekoľko dní svojho pracovného času práve tejto celebritnej rodine, s ktorou si užíval rôzne slovenské atrakcie a turisticky zaujímavé miesta.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. Robert Fico (Smer-SD).
 2. Milosrdná Čaputová?
 3. Naď poukazuje na slová generála
 4. Pavol Slota
 5. Kollár chce doviesť Slovensko do termínu volieb
 6. Nejasnosti u Remišovej?
 7. Predseda vlády SR Eduard Heger.
 8. Richard Sulík predseda SaS
 9. Nezaradený poslanec Milan Mazurek (Republika).
 10. Kolíková kritizuje Karasa
 11. Matovič kritizuje Sulíka

„O tom, že Jaroslav Naď klame, svedčí aj fakt, že Geissovci, ktorí na Slovensku natáčali seriál, neleteli vojenským vrtuľníkom, ale súkromným, ktorý bol poskytnutý cez televíziu JOJ. Agentúra SLOVAKIA TRAVEL síce preverovala možnosť zapožičania vrtuľníka a z ministerstva obrany dostali kladnú odpoveď, avšak napokon od tohto zámeru upustili,“ pokračuje Sulík.

Považuje to od Naďa za nebezpečné a mimoriadne zákerné

Vo vládnych konfliktoch teda vzniká nová konfliktná línia, ktorá môže znamenať ešte väčšie odcudzenie vládnych strán OĽANO a SaS. „Od človeka, ktorý má pod sebou Vojenské spravodajstvo, považujem takéto kroky za nebezpečné a mimoriadne zákerné. Rozumiem, že pre neho je to politický boj, ale všetko musí mať svoje hranice. Šírenie odporných lží je pre mňa ďaleko za týmito hranicami. Verím, že predstavitelia OĽaNO sa prestanú uchyľovať k praktikám Smeru a Jarovi Naďovi odporúčam, aby sa namiesto vymýšľania pomsty Sulíkovi povenoval radšej svojmu predsedovi, na ktorom stojí spolupráca tejto vlády s fašistami,“ uzavrel Sulík.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Sulíkov protiútok na Naďa: Voči jeho bludom sa ohradzujem, mal by sa radšej venovať Matovičovi!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti