tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Z Ukrajiny vyplávali ďalšie lode s obilím. Foto: tasr/ap

Z Ukrajiny vyplávali ďalšie tony obilia

Z ukrajinských čiernomorských prístavov na základe dohody o ich odblokovaní vyplávali v pondelok ďalšie dve lode s obilninami. Oznámilo to turecké ministerstvo obrany, informuje TASR na základe správy agentúry Reuters. 

Z čiernomorského prístavu Južnyj vyplávala nákladná loď Sacura, ktorá vezie 11.000 ton sójových bôbov do Talianska. Loď Arizona odplávala z Čornomorska so 48.458 tonami kukurice do mesta Iskenderun na juhu Turecka.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ukrajinská generálna prokurátorka Iryna Venediktovová.
  2. Pohraničná zóna hraničná tabuľa informačná ukrajina
  3. Rumunsko Ukrajina obilie vývoz uarus lode
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  5. Na snímke nákladná loď Razoni vstupuje do prielivu Bospor v Istanbule 2. augusta 2022.
  6. Generálny tajomník OSN António Guterres, ruský minister obrany Sergej Šojgu, ukrajinský minister infraštruktúry Olexandr Kubrakov a , turecký prezident Recep Tayyip Erdogan počas podpisu dohody o vývoze obilia z Ukrajiny cez Čierne more v istanbulskom paláci Dolmabahce v piatok 22. júla 2022.
  7. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.

Štyri lode s poľnohospodárskymi produktmi, ktoré z ukrajinských prístavov vyplávali v nedeľu, majú v pondelok večer zakotviť pri Istanbule, uviedol turecký rezort obrany. Dodal, že inšpektori ich skontrolujú v utorok.

Na vývoz obilia a iných poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny dohliada Spoločné koordinačné centrum (JCC) v Istanbule, v ktorom pôsobia zástupcovia Ruska, Ukrajiny, Turecka a Organizácie Spojených národov. Dohodu o jeho vzniku sprostredkovali v júli OSN a Turecko.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Z Ukrajiny vyplávali ďalšie tony obilia

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku