tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Kremeľ, Moskva (ilustračná sníma). Foto: shutterstock

Povedala, že nenávidí Rusov, Moskva ju viac u seba nechce. Nórska konzulka musí odísť!

Moskva vyhlásila, že nórska konzulka Elisabeth Ellingsenová sa už viac nemôže zdržiavať na území Ruska po tom, ako v záchvate hnevu vo vestibule jedného z hotelov v Murmansku povedala, že nenávidí Rusov. Vo štvrtok to uviedlo ruské ministerstvo zahraničných vecí, píše agentúra AFP.

„Po tom, čo sa stalo, je prítomnosť Elisabeth Ellingsenovej v Rusku nemožná,“ píše sa vo vyhlásení ruskej diplomacie. Ruské ministerstvo zahraničných vecí si ešte predtým predvolal nórskeho veľvyslanca Runeho Resalanda a tlmočilo mu námietky voči Ellingsenovej „urážlivým rusofóbnym poznámkam“. 

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na snímke z 1. mája 2022 ruský vojak hliadkuje v priestoroch Záporožskej atómovej elektrárene pri meste Enerhodar na juhovýchode Ukrajiny.
  2. Rumunsko Ukrajina obilie vývoz uarus lode
  3. Estónska premiérka Kaja Kallasová.

Video z incidentu sa objavilo na sociálnej sieti Telegram. Zachytáva nórsku konzulku, ako rozhnevaná po anglicky hovorí, že „nenávidí Rusov“ a žiada, aby jej hotel dal čistú izbu, lebo ako „osoba pochádzajúca zo Škandinávie je na to zvyknutá“. 

Nórske ministerstvo zahraničných vecí vyjadrilo ľútosť nad udalosťou. Vyjadrenie Ellingsenovej podľa neho „neodráža nórsky postoj či politiku Nórska voči Rusku“. Zároveň informovalo, že Moskva zrušila Ellingsenovej ruské víza.       Nórsko ešte v júni oznámilo, že dočasne zatvára svoj generálny konzulát v Murmansku.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Povedala, že nenávidí Rusov, Moskva ju viac u seba nechce. Nórska konzulka musí odísť!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku