tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.
Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov. Foto: mil.ru

Vážne obvinenie Moskvy: USA sú priamo zapojené do vojny, potvrdil to šéf ukrajinskej rozviedky!

Vyhlásenie šéfa ukrajinskej vojenskej rozviedky Vadyma Skibického pre britský denník The Telegraph je podľa Moskvy „neodškriepiteľným dôkazom“ o tom, že Američania cez svojich špiónov koordinujú ukrajinské raketové útoky na ruskú armádu a civilistov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke nemecký tank typu Leopard 2.
  2. Ilustračné foto
  3. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  4. Americký prezident Joe Biden.
  5. Zbigniew Rau.

Rusko v utorok uviedlo, že Spojené štáty sú priamo zapojené do konfliktu na Ukrajine, pretože americkí tajní agenti schvaľujú a koordinujú ukrajinské raketové útoky na ruskú armádu. TASR tom informuje na základe správy agentúry Reuters.

Skibickyj: Pred útokmi prebiehajú konzultácie

Ruské ministerstvo obrany takto reagovalo na rozhovor zástupcu šéfa ukrajinskej vojenskej rozviedky Vadyma Skibického pre britský denník The Telegraph o tom, ako ukrajinskí vojaci používajú raketové systémy HIMARS.

Skibickyj v rozhovore uviedol, že pred útokmi prebiehajú konzultácie medzi predstaviteľmi americkej a ukrajinskej vojenskej rozviedky, no zdôraznil, že americkí predstavitelia neposkytujú Ukrajine priame informácie o cieľoch. Ukrajinská armáda podľa neho útoky vykonáva na základe satelitných záberov a informácii v priamom čase.

Konašenkov hovorí o nepopierateľnom dôkaze

„To všetko nepopierateľne dokazuje, že Washington je aj napriek tvrdeniam Bieleho domu a Pentagónu priamo zapojený do konfliktu na Ukrajine,“ uviedol hovorca ruského rezortu obrany Igor Konašenkov.

Rusko zároveň uviedlo, že americká vláda je zodpovedná za raketové útoky na civilistov v oblastiach na východe Ukrajiny, ktoré kontrolujú Ruskom podporované vojská. Americký prezident Joe Biden uviedol, že chce, aby Ukrajina porazila Rusko, a USA dodávajú Ukrajine zbrane v hodnote niekoľkých miliárd dolárov. Americkí predstavitelia sa však vyhýbajú priamej konfrontácii medzi ruskými a americkými vojakmi, uvádza Reuters.

Rusko a Západ vykresľujú konflikt na Ukrajine inak

Podľa Moskvy je to „špeciálna vojenská operácia“, ktorej cieľom je zabrániť pokusom Západu o to, aby mohol využiť Ukrajinu na ohrozenie Ruska, a ochrániť rusky hovoriacich obyvateľov Ukrajiny.

Ruský prezident Vladimir Putin v poslednom čase konflikt vykresľuje aj ako boj so Západom, ktorý v konečnom dôsledky pretvorí svetový politický poriadok. Ukrajina a západné krajiny zase považujú tvrdenia Ruska za nepodložené a rozpútanie vojny proti nezávislej krajine, ktorú uznáva i Rusko, za neoprávnené, vysvetľuje Reuters.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vážne obvinenie Moskvy: USA sú priamo zapojené do vojny, potvrdil to šéf ukrajinskej rozviedky!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku