tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Na ilustračnej snímke čerpacia stanica s regulovanými cenami základných druhov benzínu a nafty v severomaďarskom Komárome.
Na ilustračnej snímke čerpacia stanica s regulovanými cenami základných druhov benzínu a nafty v severomaďarskom Komárome. Foto: tasr

Orbán zmenil pravidlá: Lacné palivá už neplatia pre všetky autá s maďarským evidenčným číslom!

Regulované ceny základných druhov pohonných látok v Maďarsku sú od sobotňajšieho poludnia platné už iba pre súkromné vozidlá s maďarským evidenčným číslom, pre poľnohospodárske stroje a taxíky. Podľa spravodajského servera hirado.hu to oznámil dopoludnia na mimoriadnej tlačovej konferencii v Budapešti minister riadiaci úrad vlády Gergely Gulyás, informuje spravodajca TASR v Budapešti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  2. Viktor Orbán.
  3. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
  4. Minister zahraničných vecí Maďarskej republiky Péter Szijjártó

V reakcii na skutočnosť, že vláda avizovala mimoriadnu tlačovú konferenciu, množstvo Maďarov išlo už v piatok a sobotu dopoludnia natankovať.

Šéf MOL-u hovoril o nebezpečnej situácii

Maďarská vláda s platnosťou od 15. novembra 2021 nariadila úradnú cenu základných druhov pohonných látok vo výške 480 forintov (1,19 eura) za liter a v rámci politiky znižovania režijných nákladov domácností dostávajú obyvatelia energiu už dlhšiu dobu za fixnú cenu. Začiatkom tohto roka kabinet premiéra Viktora Orbána rozhodol aj o regulovaní cien šiestich potravinových produktov.

Cenový strop na pohonné látky v Maďarsku by sa mal zrušiť, pretože „skôr či neskôr povedie k nedostatku palív na trhu“. Povedal to minulý víkend šéf maďarskej ropnej a plynárenskej spoločnosti MOL Zsolt Hernádi. Varoval, že Maďarsko čelí „mimoriadne nebezpečnej“ situácii, pretože strop na ceny palív zvyšuje spotrebu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Orbán zmenil pravidlá: Lacné palivá už neplatia pre všetky autá s maďarským evidenčným číslom!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku