eReport.sk
Juraj Šeliga ako otužilec počas januárového kúpania.
Juraj Šeliga ako otužilec počas januárového kúpania. Zdroj: fb/seligazaludi

Šeliga bije na poplach: Parlament i Slovensko musí stáť na strane čestných „čurillovcov!“

Demokrati tiahnu do boja. Juraj Šeliga, ktorý len nedávno v priamom prenose navádzal OČTK, „aby trestné oznámenia podané voči jeho osobe hádzali do koša a nekonali,“ čím by porušovali zákon, spolu s bývalým Matovičovým hovorcom Hegerom majú obavy. „Fico nám už raz štát uniesol a terza to chce urobiť znova.“ tvrdia. A podobne ako prezidentkin premiér, či pani Remišová, chcú pred týmto „zlom“ ochrániť Slovákov a Slovenky. Nuž, dámy a páni, možno stačilo inak vládnuť. Lebo nik neurobil pre návrat šéfa Smeru Roberta Fica viac, ako vy .

Mohlo by vás zaujímať

  1. Ubezpečenie zrejme nezabralo
  2. Vyštudovaná bábkoherečka zasahuje!
  3. Vykašľali sa Čaputovej odborníci na opravu?

Demokrati tiahnu do boja

„Docieliť chcú, aby parlament konštatoval, že žiaden prevrat sa nedeje, odsúdil konšpirácie a vyjadril podporu vyšetrovateľom. Svojím uznesením tiež chcú dosiahnuť, aby parlament okrem iného požiadal vládu o prípravu reformy prokuratúry,“ uviedla TASR.

Šeliga na sociálnej sieti napísal:

„Robert Fico vo svojom uznesení navrhuje, aby vláda Slovenskej republiky zasiahla do vyšetrovaní. Aby postavila vyšetrovateľov mimo službu. Toto je mimoriadne vážny zásah, kde Smer hovorí, že politika bude stáť nad zákonom. Že vláda na príkaz národnej rady zasiahne do vyšetrovania najzávažnejších káuz.“

Nuž pán Šeliga

Ako človek s právnickým vzdelaním iste viete, že okrem zákona o PZ SR, existuje PLATNÝ Zákon č. 408/2006 Z. z. o štátnej službe. V § 46 s názvom “ Dočasné pozbavenie výkonu štátnej služby“ sa jasne píše:

(1) Policajt sa musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej
služby, ak by jeho ďalšie ponechanie vo výkone štátnej
služby ohrozovalo dôležitý záujem štátnej služby alebo
priebeh objasňovania jeho konania a je dôvodne podozrivý, že
a) porušil služobnú povinnosť zvlášť hrubým spôsobom, alebo
b) spáchal trestný čin.

Takže či Fico, alebo svätý Peter hovorí o tom, že vyšetrovateľov treba postaviť mimo službu, je bezpredmetné. Dôležité je, že to hovorí ZÁKON PLATNÝ v tejto krajine. Teda, ak podľa vás žijeme ešte stále v právnom štáte.

Strašenie

„Návrh nášho uznesenia je jasný – odmietame, že sa na Slovensku deje štátny prevrat a žiadame všetkých politikov, aby prestali strašiť verejnosť,“ napísal tiež tento „demokrat.

Pán Šeliga, ako inak by ste pomenovali obdobie, kedy sa najprv šéf polície verejne vyhráža prezidentke, že ak nebude odvolaný Šimko, on a „čurillovci“ si zbalia kufre a tá tohto úbohého úradníka rezortu vnútra poslúchne?

A hneď ako si na rezort vnútra dosadí svojich ľudí, zatkne sa najprv vysoký predstaviteľ najsilnejšej opozičnej strany. Za tým šéfovia bezpečnostných zložiek v krajine. A vraj je „na rade“ aj Generálny prokurátor SR. Ktorému sa tým verejne vyhrážal pán polície.

Posledný nech zhasne

Všetci títo ľudia sa v skutočnosti previnili len tým, že poukazovali na nezákonné konanie zo strany „našich čestných chlapcov?“ Vlastne máte pravdu, o štátny prevrat ešte nejde. O policajný štát a koniec demokracie už ide.

Apropó, pán Šeliga, kde ste boli, keď vaša bývalá šéfka Remišová zverejnila pexeso, na ktorom určila, koho majú OČTK zatknúť? či to by ste tiež nenazval zásahom politika, ministerky vlády, teda predstaviteľky štátnej moci, do tej policajnej a justičnej?

Zdroj: Fb J. Šeliga, tasr, ZK o štátnej službe

.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šeliga bije na poplach: Parlament i Slovensko musí stáť na strane čestných „čurillovcov!“

Odoberať
Upozorniť na
10 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre