eReport.sk
Bojovník Juraj nikam neodchádza
Demokrat Juraj Šeliga. Zdroj: fb/seligazaludi

Spravodlivosť a zákonnosť podľa poslanca Šeligu: Trestné oznámenie voči mne patrí do koša!

Nemal by ten zákon platiť pre všetkých? Lebo také niečo hovoril pán poslanec, predtým aktivista spolku Za slušné Slovensko, nie tak dávno. Ale vyzerá to tak, že pokiaľ ide o pánov politikov z bývalej vládnej garnitúry, či rôzne špeciálne sudkyne a špeciálne novinárky, zákon, morálka i etika, nadobúdajú akýsi iný rozmer. Veď pán Šeliga nám to ostatne, nepredviedol po prvýkrát. Tí, čo nepodstúpili lobotómiu si ešte pamätajú.. stretnutie pod lampou..u Štefana.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nový poslanec, Michal Kaliňák, ktorý je expertom na samosprávy, prináša nemilé informácie o verejnom obstarávaní v Prešovskom samosprávnom kraji.
  2. Mazákova elita
  3. Generálny prokurátor SR reaguje

Nemal by ten zákon platiť pre všetkých?

Jedenásteho júla tohto roku, pán Šeliga rozprával vo videu na sociálnej sieti, ako „zákon musí platiť pre všetkých.“

Popri tom ako opäť raz, útočil na Generálneho prokurátora SR Maroša Žilinku. Ktorého tento „demokrat zo slušného Slovenska“ predtým už verejne nazval aj „sraľom.“ Veď hlavne slušne a čestne.

Ubehol mesiac a pán poslanec sa k tomu, ako má ten zákon platiť pre všetkých vyjadril znovu. A čuduj sa svete. Aký obrat!

Zrejme podľa toho, o koho ide..

Šeliga sa totiž posťažoval na tlačovej konferencii, ktorej hlavným bodom programu bolo zavádzanie o akomsi „sovietskom modele prokuratúry“ a §363 Trestného poriadku, že musel ísť vypovedať na políciu.

Niekto si totiž na tohto „čestného , slušného a erudovaného právnika“ dovolil podať trestné oznámenie. Vraj preto, „aby mu mafia zapchala ústa.“ A preto, by podľa pána Šeligu, „mala takéto trestné oznámenie polícia vziať, skrčiť a hodiť do koša.“

Takže tak, právny štát

Pán poslanec má síce právnické vzdelanie, ale je pravda, že školu vyhodil dávnejšie a právu sa ako právnik nikdy nevenoval, iba ako aktivista, no a takí, ako sa deň, čo deň presviedčame, majú viac aktivizmu ako právneho vzdelania.

Tento obranca práva akosi teda zabudol, že polícia nemôže podľa zákona „hodiť do koša“ žiadne trestné oznámenie. Iba ak by teda chcela porušiť zákon. nabáda ich k tomuto a k trestnému činu zneužívania právomoci verejného činiteľa týmto pán poslanec? A neporušuje toto aj sám pán Šeliga?

Má podľa neho naozaj polícia na rozkaz politika nekonať, čo jej zákon prikazuje? Lebo ide o neho?

Kráľ slušnosti

Uviesť treba aj to, že okrem tohto, pán poslanec i klamal. Keďže povedal, že trestné oznámenie naňho podala GP SR. To dôrazne poprel samotný generálny prokurátor SR. Keď uviedol, že

„Na poslanca Národnej rady SR a ani na iného občana som nikdy nepodal trestné oznámenie pre vyslovenie názoru či kritiky mojej osoby. Ako generálny prokurátor nemám žiadnu možnosť ovplyvniť prípadné podanie trestného oznámenia zo strany občanov (ako sa stalo v prezentovanom prípade) a to v akejkoľvek veci.“

Pán Šeliga pritom musí dobre vedieť, kto naňho trestné oznámenie podal, jedine, že by išlo o podanie anonymizované.

Alebo aj lží

Nuž, ale tento „slušný demokrat, obhajujúci právo a spravodlivosť“ neklame po prvý krát. Verejnosť si iste pamätá, ako sa vtedajší „vyzývateľ národa na dodržiavanie proti pandemických opatrení“ jeho vlády( ktoré nemali často ani hlavu, ani pätu) akosi pod rúškom tmy ocitol v kaviarni pána Hríba.

Spolu so svojou kolegyňou a iným Jurajom- Drobom.

A kým verejnosť doma poslušne plnila, čo vláda kázala, Juraj popíjal. V krčme pána Hríba, ktorá mala byť ako iné, zavretá. Šeliga vtedy hovoril niečo v zmysle, že „to bolo potrebné“ a tiež niečo o ťažkej práci pre ľud.. A tým „fajka zhasla.“

Pán Šeliga tak, ako, platí ten zákon pre všetkých, alebo nie?

Zdroj: TK Demokrati, FB GP SR


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Spravodlivosť a zákonnosť podľa poslanca Šeligu: Trestné oznámenie voči mne patrí do koša!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie