eReport.sk
MUDr. Bukovský chce vedieť, kto sú dnešní kontrolóri faktov.

Bukovský: Pred vyše 30 rokmi sme odmietli túžby patokratov ovládať mysle. A už sú tu zas…

Ďalšia konšpirácia sa stala pravdou. Známy lekár sa v poslednej dobe zvykne vyjadrovať aj k politike. Často poukazuje na cenzúru v médiách a na to, ako hlavne mainstreamové médiá ohýbajú fakty. Robí tak odkedy sa sám stal obeťou šikany a cenzúry niektorých médií a politikov. Tentokrát sa pozrel na najnovší „hoax“, ktorý sa stal pravdou.

Ďalšia konšpirácia sa stala pravdou

Známy lekár upozorňuje na to, že médiá nenápadne a v tichosti zrazu zverejnili informáciu, o ktorej ešte pred nedávnom tvrdili, že je hoaxom. A to ho primälo k úvahe.

Útok na Nord Stream koordinoval veliteľ ukrajinských špeciálnych síl Roman Červinskyj, uviedli Washington Post a Der Spiegel s odvolaním sa na svoje zdroje. Podľa nich riadil logistiku a podporu tímu, ktorý si pod falošnou identitou prenajal loď a umiestnil v mori nálože. Červinskij to popiera,“ informuje o najnovšej novinke zo správ MUDr. Bukovský.

„Tak sa ďalšia „konšpirácia“ stala „oficiálnou pravdou“, dokonca na stránkach istého denníka, nazvime ho n. Akosi často sa to v ostatných 3 rokoch stáva: ideologické médiá a ich spiklenci umlčia diskusiu, akýkoľvek „iný“ názor označia nebezpečnou nálepkou a zlikvidujú každého, kto si dovolí myslieť alebo povedať čosi, čo „oni“ považujú za „hoax“ a „konšpiráciu“,“ krúti hlavou známy lekár.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. MUDr. Bukovský sa rozpísal o Igorovi Matovičovi
  2. Platí zákon pre všetkých?
  3. Firma Pfizer-BioNTech zatajila dôležitú génovú zložku vakcíny.

Kto sú dnešní kontrolóri faktov?

Následne sa pýta, kto sú títo spiklenci ideologických médií. „Najmä tzv. faktcheckeri, teda „kontrolóri faktov“, majitelia a správcovia sociálnych sietí, ktorí dávajú priechod svojim patologickým pudom ovládať myslenie a konanie iných,“ odpovedá sám sebe.

„Spoznajme svojich „kontrolórov faktov“, ktorí sa veľmi aktívne pokúšajú umlčiavať myslenie a verejnú diskusiu, pretože ich konanie je podľa môjho názoru mimoriadne nebezpečné a ich pohnútky rozhodne nie sú cnostné,“ popisuje realitu lekár.

Bukovský sa púšťa do priameho menovania, kto sú naši najznámejší kontrolóri faktov: „K najaktívnejším patrí tzv. „projekt“ konspiratori.sk. Skupina ideologicky aktívnych ľudí, kam patria napr. Pavol Hardoš (politológ), Matúš Ritomský (umelec), Miloš Jeseňák (imunológ), Michal Hvorecký (spisovateľ/prekladateľ), Jakub Drábik (historik) a podobne.“

Títo podľa lekára konajú organizovane. Systematicky vytvárajú tlak na verejnú mienku, médiá, firmy a jednotlivcov. O čo im ide? Podľa Igora Bukovského o to, aby spoločensky a ekonomicky poškodzovali každého a všetko, čo oni označia svojou „jedovatou nálepkou“. MUDr. Bukovský naráža aj na nedávnu udalosť – zaradenie denníka Štandard na stránku konšpirátori.sk.

Cenzurovať je túžba tyranov

„Sloboda prejavu a názoru je základný predpoklad psychického zdravia človeka aj spoločnosti. Aj za cenu, že sa vo verejnej diskusii objavia polopravdy, klamstvá, protipravdy alebo aj idiotizmy. Každý, kto sa pokúša brániť slobode prejavu, pokúša sa ovládnuť myslenie – a tým aj konanie – ľudí. A to je túžbou každého tyrana. Pred vyše 30 rokmi sme tieto túžby patokratov odmietli a už sú tu zase… Tyrani každého druhu a kalibru,“ dodáva Bukovský.

Na záver už len úvaha. „V hlave mi vŕta otázka, či ten „veliteľ Roman“ konal na vlastnú päsť, bez súhlasu alebo vedomia najvyšších kruhov? Kto nesie zodpovednosť za následný rozvrat cien a zásobovania plynom a zvyšovanie napätia v spoločnosti? Okrem tých, ktorí tu na nás vykonávajú goebbelsovskú operáciu mysle,“ ukončil svoj najnovší príspevok známy lekár.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bukovský: Pred vyše 30 rokmi sme odmietli túžby patokratov ovládať mysle. A už sú tu zas…

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php