eReport.sk
Platí zákon pre všetkých?
Foto: SITA/Branislav Bibel

VIDEO Bukovský podal sťažnosť, ku ktorej sa môžete pridať aj vy: Matovič a jeho strana porušili volebný zákon!


Platí zákon pre všetkých? Vraj od „čias očisty,“ ktorú tu zaviedol práve Igor Matovič, ešte ako premiér, áno. Keď ale vezmeme do úvahy, že mu Ódorova vláda dovolila uviesť si na kandidátnej listine ako zamestnanie „Bojovník proti mafii,“ pričom zákon jasne hovorí, že musí ísť o skutočné a nie fiktívne povolanie, a všetci mlčali, aj keď pred voľbami, v rozpore s tým istým zákonom, chodil do diskusií v tričku propagujúcom jeho hnutie, môžeme sa domnievať, ako to dopadne. Platí však aj to, že zlo môže konať, len ak sme ticho. Doktor Igor Bukovský patrí k tým, ktorí nemlčali ani počas covidu. A Matovičových chaotických a často i nezákonných postupov voči Slovákom. Aj preto z neho mainstream spravil z večera do rána „hoaxera, či doktora s orieškami.“ Dovtedy bol pre nich uznávaným odborníkom v oblasti výživy a vnútorného lekárstva.

Porušenie volebného zákona

„Bývalý, prepytujem, predseda vlády a bývalý, prepytujem, minister financií SR (v jednej osobe) sa s úškľabkom sebe vlastným v živom vysielaní najmenej dvoch televíznych staníc bezprostredne po skončení volieb 30. septembra 2023 verejne priznal k porušeniu niekoľkých ustanovení Zákona č. 181/2014 Z. z. (Zákon o volebnej kampani) a to tým, že podľa jeho vlastných slov ešte okolo 21,30 hod. „viedol volebnú kampaň“, teda porušil volebné moratórium.

Z porušenia príslušného zákona vyplýva za porušenie volebného moratória pre koalíciu „Oľano a priatelia“ pokuta vo výške 90 300 až 930 000 Eur.

Verím, že príslušné orgány už konajú. Ak nie, považujte, prosím, tento text za oficiálne podanú sťažnosť. (Dôkazový materiál: archív TV JOJ, TV Markíza),“ uviedol doktor Bukovský na sociálnej sieti.

Treba konať

Známy lekár vo videu uviedol aj to, že chápe, že verejnosť môže byť k tomu, či príslušné orgány začnú voči Matovičovi konať, skeptická. Podanie sťažnosti však vníma ako možnosť, že „Oľano síce bude platiť pokutu z peňazí, ktoré si v rámci tzv. financovania politických strán privlastnili z našich daní, ALE to znamená, že sa aspoň časť našich daní (a nie malá!) vráti z ich pazúrov a hltanov do štátnej pokladnice. Niežeby to bola veľká výhra, ale predsa len sa nakoniec možno aspoň zopár stoviek dostane k tým, ktorí to potrebujú!“

Pričom dodal, že „na našej spoločnej „výplatnej páske“ bol tento človek dlho ako poslanec NR SR, potom až príliš dlho ako člen vlády SR a ešte dlho na nej bude ako politik, ktorý svojim konaním vyvoláva dojem, že dodržiavanie zákonov SR sa týka iba nás ostatných, jeho nie.“

Ako sa pripojiť k podaniu sťažnosti

Bukovský na webe AKV zverejnil i text podania sťažnosti, ku ktorej sa môže pripojiť každý sám za seba. Ak sa „cíti ako slobodný občan a súhlasí s jej textom.“ Túto oficiálnu sťažnosť je po vyplnení potrebné zaslať na Štátnu komisiu pre voľby ([email protected]) a na Okresný Úrad Senec (tam bol priestupok spáchaný), prednostke Jarmile Répássyovej ([email protected] ).

Platí zákon pre všetkých?

To zrejme ukáže čas… NAKA zatiaľ preveruje korupciu pri zápise Matovičových „fiatiek,“ pričom sa pasuje s vyjadrením osoby, ktorá mala v prospech OĽANO a spol. korumpovať, že „si na predmetnom úrade len omylom zabudol obálku s peniazmi.“ „Naši chlapci“ taktiež preverujú možnú volebnú korupciu v osadách na východe Slovenska. A preverovať teda môžu okamžite začať aj porušenie volebného zákona, na ktoré poukázal práve doktor Bukovský.

Apropó, ak autorku textu pamäť nemýli, čo sa týka „fiatiek,“ losovanie šťastných výhercov malo prebehnúť deň po voľbách…

Zdroj: FB I. Bukovský, AKV TV

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Bukovský podal sťažnosť, ku ktorej sa môžete pridať aj vy: Matovič a jeho strana porušili volebný zákon!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne