eReport.sk
Foto: shutterstock

Chodíte do knižnice? Aj tam treba dodržiavať pravidlá

Na dodržiavanie opatrení sme si už takmer všetci zvykli. Vieme, ako sa správať v obchodoch, autobusoch, vlakoch, v škole či v práci. Niekedy však na to pozabudneme, keď sme na mieste, kam nechodíme pravidelne, alebo iba raž za čas. Ako je to napríklad v knižnici?

Počas návštevy knižnice treba mať po celý čas nasadené rúško alebo respirátor. Pred prevzatím a vrátením kníh je potrebné si umyť alebo dezinfikovať ruky. Pripomína to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR v rámci súboru odporúčaní, ktoré pomáhajú znižovať riziko šírenia ochorenia COVID-19 v každodenných situáciách.

Odborníci radia uprednostniť digitalizované tituly pred tlačovinami. „Vždy, keď je to možné, využite on-line rezervácie titulov a do knižnice si ich príďte už len vyzdvihnúť,“ uviedla hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Návštevníci knižnice by sa mali snažiť minimalizovať priamy kontakt s personálom alebo ostatnými ľuďmi v knižnici, napríklad prostredníctvom výdaju objednaných kníh cez „okienko“ alebo využitím boxov na vrátenie kníh.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chodíte do knižnice? Aj tam treba dodržiavať pravidlá

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti