tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Pohreb zavraždenej ruskej novinárky Darie Duginovej
Pohreb zavraždenej ruskej novinárky Darie Duginovej. Zdroj: tasr/ap

Blaha odkazuje na New York Times: Američania priznali, že Duginovú zavraždili Ukrajinci

Ruská novinárka Daria Duginová bola zavraždená v auguste, kedy zahynula po explózii bomby, umiestneného v aute, ktoré šoférovala. Zelenskyj a ostatní ukrajinskí predstavitelia vtedy tvrdili, že Dariu zabili Rusi a Ukrajina s tým nič nemá. Ukrajinský prezident dokonca vyhlásil: „My na rozdiel od Rusov nie sme teroristický štát a nepáchame teroristické činy.“

Súvisiace články

  1. Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik
  2. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan
  3. Prezidentka Zuzana Čaputová na samite hláv štátov na Malte.
  4. Káčer a Blinken sa dohodli na podpore Ukrajiny.
  5. Ľuboš Blaha(SMER-SD) v relácii Rasťa Ekkerta Bez cenzúry
  6. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie.
  7. Poslanec parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí).
  8. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj
  9. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Opozičný politik, podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha je často označovaný za „hoaxera“ a „dezinformátora.“ Inak tomu nebolo ani v súvislosti so zavraždením Darie Duginovej. Teraz upozornil na článok v New York Times, ktorý potvrdil, že mal pravdu.

Amerika o tom nevedela

Američania o útoku vopred nevedeli a podľa NT, mali Ukrajinu za Duginovej vraždu napomenúť. Ukrajine neposkytovali v tejto veci žiadne spravodajské informácie, ani pomoc. Americkí predstavitelia tiež uviedli, že ak by boli o bombovom útoku informovaní vopred, s vraždou by nesúhlasili. Obávali sa totiž, že by to mohlo ešte viac eskalovať napätie a zhoršiť priebeh vojny.

Frustrovaní zo Zelenského?

New York Times ďalej uvádza, že hoci Rusko na jej vraždu neodpovedalo konkrétnym spôsobom, Spojené štáty sa obávajú, že takéto útoky majú priamy vplyv na bojisko a mohli by vyprovokovať Moskvu k útokom na významných ukrajinských predstaviteľov.

Predstavitelia administratívy Joe Bidena, majú byť preto frustrovaní z „nedostatočnej transparentnosti Ukrajiny o jej vojenských a tajných plánoch.“

Blaha sa pýta

Ľuboš Blaha hovorí, že sa informáciami, ktoré zverejnili americké tajné služby, preukázalo, že „dobrý a demokratický režim Zelenského,“ bol zapojený do skutku medzinárodného terorizmu.

„Podporuje teda aj Zuzana Čaputová a slovenská vláda terorizmus?“ pýta sa podpredseda Smeru-SD a poukazuje na to, že Ukrajinu štedro dotujeme peniazmi i vojenskou technikou. Prezidentka bola jednou z prvých, ktorá sa podpísala pod to, aby bol Ukrajine schválený „okamžitý vstup,“ do NATO.

Nord Stream a Sachs

Opozičný politik vo videu na sociálnej sieti Telegram poukázal aj na to, že renomovaný odborník a ekonóm Jeffrey Sachs, poukázal v programe americkej televízie, na to, že za sabotážou Nord Stream1 a Nord Stream2, stoja Američania. Stihol to ešte predtým, ako ho stanica „vypla.“

Sachs tvrdil, že Američania majú v poľskom Gdaňsku vojenské zložky, pre ktoré by nebol žiadny problém poškodiť ruské plynovody v Baltickom mori. Rusi od začiatku tvrdia, že za to môže Amerika, naopak, USA a Európa hovoria, že plynovody poškodili samotní Rusi.

Zdroj: The New York Times, Telegram Ľ.Blaha


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Blaha odkazuje na New York Times: Američania priznali, že Duginovú zavraždili Ukrajinci

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku