tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Záporožská jadrová elektráreň. Zdroj: tasr

Grossi: Záporožská elektráreň samozrejme patrí Ukrajine!

Riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Grossi počas štvrtkovej návštevy Kyjeva označil za „samozrejmé„, že Záporožská jadrová elektráreň, okupovaná ruskými vojskami, patrí Ukrajine. Informovala o tom agentúra AFP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Bezpečnostný analytik a generál v zálohe Andor Šándor
  2. Pohreb zavraždenej ruskej novinárky Darie Duginovej
  3. Riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Rafael Grossi počas návštevy Kyjeva 6. októbra 2022.
  4. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Pre nás je samozrejmé, že vlastníkom elektrárne je (ukrajinská štátna spoločnosť) Enerhoatom, keďže ide o ukrajinské zariadenie,povedal Grossi na tlačovej konferencii v Kyjeve.

Putinov dekrét

Ruský prezident Vladimir Putin podpísal v stredu dekrét, ktorým vláde nariadil prevziať kontrolu nad Záporožskou elektrárňou, nachádzajúcou sa v Moskvou okupovanej a anektovanej časti Záporožskej oblasti. Na základe Putinovho dekrétu sa táto najväčšia jadrová elektráreň v Európe má stať majetkom Ruskej federácie.

MAAE

Čo sa týka bezpečnosti, zabezpečenia a technickej prevádzky tohto závodu budeme sa naďalej riadiť dohodami, ktoré máme uzavreté s Ukrajinou,vyhlásil Grossi v Kyjeve.

Zdôraznil, že MAAE je medzinárodnou organizáciou, ktorá sa musí riadiť medzinárodným právom, a to nepripúšťa možnosť anexie územia iného štátu.

Záporožskú jadrovú elektráreň okupujú od marca ruské sily, avšak stále tam pracuje ukrajinský personál. Elektráreň sa nachádza v blízkosti frontovej línie a viackrát sa stala terčom ostreľovania, z ktorého sa navzájom obviňovali Rusko a Ukrajina. To vyvolalo obavy medzinárodného spoločenstva z možnej rozsiahlej jadrovej katastrofy.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Grossi: Záporožská elektráreň samozrejme patrí Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku