eReport.sk
Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik
Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik. Zdroj: tasr

Chmelár sa pýta, kedy si Západ uvedomí, že stvoril monštrum, ktoré má iné záujmy, ako mier

Zelenskyj je čoraz viac mimo realitu, uznáva japonský nárok na Kurilské ostrovy a pri oznámení, že tohtoročnú Nobelovu cenu za mier získali tri pacifistické organizácie z Ruska, Bieloruska a Ukrajiny, sa rozvrieskal ako nepríčetný, že tvorcami mieru sú Ukrajinci, nie Rusi a Bielorusi, akoby vôbec nepochopil to, čo uviedol Nobelov výbor vo svojom odôvodnení: že v duchu ideálov Alfreda Nobela ocenil víziu mieru a bratstva medzi národmi, ktorá je v dnešnom svete najpotrebnejšia,“ začína svoj komentár známy politický analytik.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pohreb zavraždenej ruskej novinárky Darie Duginovej
  2. Podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD)
  3. Tridsať rokov SR!
  4. Výbuch na Kerčskom moste
  5. Ruský prezident Vladimir Putin.
  6. Matovič trpí spasiteľským komplexom
  7. Eduard Chmelár v štúdiu eReportu.
  8. Ukrajinský odpor má dôsledky
  9. Zelenskyj tvrdo apeluje na spojencov

„Rád by som upozornil, že hovoríme o najskorumpovanejšom štáte Európy, do ktorého už teraz nalievame každý mesiac miliardy a miliardy dolárov bez toho, aby sme si kládli otázku, kde tie peniaze končia. Istý obraz nám počas svojej návštevy Bratislavy načrtla ukrajinská koordinátorka Medzinárodnej ligy žien za mier a slobodu Nina Potarská (s ktorou slovenské médiá odmietli hovoriť),“ píše Eduard Chmelár.

„Tá poukázala na to, že peniaze zo Západu netransparentne rozdeľuje úzka „rodina“ Zelenského ľudí, čo vyvoláva čoraz väčšiu kritiku zo strany samospráv i občianskych organizácií. Európskej únii a Spojeným štátom to však zjavne neprekáža, hoci si vyrábajú do budúcnosti obrovské problémy.“

Eduard Chmelár o Nine Potarskej

Poukazuje tiež na to, že s mesiacmi vojny sa mení aj slovník predstaviteľov Zelenského administratívy. K horšiemu, Chmelárovi dokonca pripomína slovník „gangstrov.“ Vo svojej úvahe však zachádza ešte ďalej a opiera sa o fakty.

Duginová a Kerčský most

Najmä o dva skutky, o ktorých prestížny denník The New York Times informoval s odvolaním sa na americké a ukrajinské „veľmi vysoké zdroje,“ s tým, že je za nimi ukrajinská tajná služba. V prvom prípade išlo u zavraždenie Darie Duginovej, v druhom o výbuch na Kerčskom moste.

V prípade Duginovej o tom Amerika dokonca nemala vedieť a Zelenský mal „dostať napomenutie.“ Za teroristický čin a vraždu.

„Preto sa neustále pýtam, kedy si západní predstavitelia uvedomia, že na čele Ukrajiny stojí nielen nesmierne skorumpovaný politik, ktorého meno je uvedené v Pandora Papers a ktorého od nového Majdanu zachránila iba vojna, ale predovšetkým nebezpečne nevyspytateľný človek, ktorý je prekážkou mieru minimálne v rovnakej miere ako Putin.“

Eduard Chmelár, politický analytik

„Vojna je najstrašnejšia vec na svete, nepredstaviteľná pre tých, ktorí do nej huckajú, pre tých, ktorí ju ospravedlňujú i pre tých, ktorí o nej rozprávajú so zvrhlou vášňou veľkých chlapcov, ktorí sa hrajú na vojačikov a obdivujú „ušľachtilé zbrane s krásnym dizajnom“, akoby si neuvedomovali, že to nie je ani detská hra, ani návšteva interaktívneho múzea, ale skutočné zabíjanie a mrzačenie ľudí, ničenie obydlí a miest, extrémna koncentrácia skazy, nešťastia a zla, ktoré dokáže rozpútať iba človek,“ píše Chmelár a uzatvára:

„Moje srdce v tejto vojne nie je ani na strane Moskvy, ani na strane Kyjeva, ale na strane bezbranných obyvateľov Donbasu, ktorých v tejto vojne už osem rokov zabíjajú ako muchy, a nikoho nezaujíma, koľko ich ešte zahynie a ako dlho potrvá toto krviprelievanie.“

Redakcia eReport sa nemusí stotožňovať s názormi osôb, ktorých stanoviská uverejňuje. Našim cieľom je o názoroch informovať.

Zdroj: vv


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár sa pýta, kedy si Západ uvedomí, že stvoril monštrum, ktoré má iné záujmy, ako mier

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti