tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Poslanec parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí).
Poslanec parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí). Foto: tasr

VIDEO Šeliga Ficovi: To, čo chcete urobiť po voľbách, je ten rozvrat štátu, o ktorom tu hovoríte!

Juraj Šeliga (nezaradený) odmieta naratív Smeru-SD a jeho lídra Roberta Fica o tom, že by Slovensko prestávalo byť právnym štátom. Počas mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR vyčítal Ficovi vykresľovanie obrazu, akoby všetky aktuálne kauzy boli politickou objednávkou. Návrh uznesenia z dielne Smeru-SD označil za klamlivý. Verí, že ho parlament neprijme.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pohreb zavraždenej ruskej novinárky Darie Duginovej
  2. je paragraf 363 nadužívaný?
  3. Pexeso Veroniky Remišovej, predsedníčky strany Za ľudí
  4. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  5. Na kombosnímke zľava Bernard Slobodník a Daniel Lipšic.
  6. Robert Fico pri rečníckom pulte počas tlačovky.
  7. Na kombosnímke zľava Mária Kolíková a Juraj Šeliga v televíznom štúdiu.

„To, že polícia vyšetruje, je prosto fakt. To, že vyšetruje vašich bývalých nominantov, je tiež fakt,“ adresoval Smeru-SD. Za zvláštne považuje Šeliga to, že sa Smer-SD aktuálne zastáva len svojich nominantov. Ide podľa neho o snahu vyslať im signál, že predstavitelia Smeru-SD využijú všetky prostriedky na to, aby sa ich zastali. Podotkol pritom, že majú k dispozícii advokátov i súdy a každý má právo na spravodlivý proces.

Pýta sa, čo urobí Smer po voľbách, ak sa dostane k moci

Ficovi vyčíta manipulatívne spôsoby. Hovorí, že prečíta len časti výpovedí a nahrávok, no nepovie zvyšné dôležité veci, ako napríklad priznania viacerých obvinených. Šeliga nespochybňuje to, že polícia i prokuratúra môžu urobiť procesné chyby. Považuje však za klamstvo, že by súčasná vláda manipulovala vyšetrovania. Pripomenul, že aj tí vyšetrovatelia a sudcovia, ktorých Fico kritizuje, boli na svojich pozíciách roky predtým. Rovnako poznamenal, že vo funkciách boli aj tí kajúcnici, ktorých výpovede teraz Smer-SD spochybňuje a označuje ich za falošných či zákerných.

Nikto nespochybňuje vyšetrovanie. Nech sa vyšetruje, ale na základe faktov a nie výpovedí kajúcnikov a výmyslov.

Matúš Šutaj Eštok (nezaradený).

Pýta sa, čo urobí Smer-SD po voľbách, ak sa dostane k moci. Obáva sa zrušenia špecializovaného trestného súdu či špeciálnej prokuratúry, alebo prijatia rôznych zákonov. „To, čo chcete urobiť po voľbách, je ten rozvrat štátu, o ktorom tu hovoríte,“ povedal a poukázal na vyjadrenia niektorých predstaviteľov strany.

Fico namieta Lipšica na čele špeciálnej prokuratúry

Fico reagoval, že nechce zrušiť ani špeciálnu prokuratúru, ani špecializovaný trestný súd. Namieta len niektorých ľudí v konkrétnych pozíciách, napríklad Daniela Lipšica ako špeciálneho prokurátora.

VIDEO Fico odmietol, že by za schôdzou bola snaha zastrašovať OČTK

Matúš Šutaj Eštok (nezaradený) skonštatoval, že okrem OĽANO ostal Šeliga jediným, kto ešte považuje Slovensko za právny štát. „Nikto nespochybňuje vyšetrovanie. Nech sa vyšetruje, ale na základe faktov a nie výpovedí kajúcnikov a výmyslov,“ podotkol.

Marek Šefčík (OĽANO) súhlasí so Šeligovými slovami o vytrhávaní z kontextu. Rovnako to vníma aj Jozef Pročko (OĽANO), ktorý hovoril o viacerých kauzách predchádzajúcich vlád.      

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Šeliga Ficovi: To, čo chcete urobiť po voľbách, je ten rozvrat štátu, o ktorom tu hovoríte!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku