eReport.sk
Tridsať rokov SR!
Eduard Chmelár, foto:tasr

Chmelár ostro: Čaputová ako prezidentka je jeden veľký zlý vtip!

Analytik, sociológ a známy komentátor verejného diania na Slovensku Eduard Chmelár opäť ostro kritizuje prezidentku Zuzanu Čaputovú. Tá je podľa neho našu krajinu ako hlava štátu „jedným veľkým zlým vtipom“.

Anexia Kaliningradu

„Zuzana Čaputová sa ako jediná hlava štátu na svete zapojila do prvoplánovej ľudovej zábavy o fiktívnej anexii Kaliningradu. Na svojom twitterovom účte (ktorý používa pre posolstvá určené zahraničiu) pod obrázkom s nápisom „Královec is Czechia“ uviedla: „Možno zvážim štátnu návštevu. Alebo aj nie. Gratulujem našim českým priateľom za odhalenie absurdity ruských fiktívnych referend na Ukrajine.“ Hoci čitateľ nemusí pochybovať o mojom nadpriemernom zmysle pre humor, nechcem sa sporiť ani tak o tom, či je to vtipné (podľa mňa ani veľmi nie, lebo takto priamočiaro vysvetlená pointa nie je znakom dô-vtipu, ale pohybuje sa niekde na rozhraní propagandy a trápna). Chcem skôr poukázať na nevhodnosť takejto komunikácie o citlivých veciach zo strany prezidentky republiky, a to napriek tomu (alebo v tomto prípade práve preto), že profesionálny propagandista Denníka N Vladimír Šnídl okomentoval podráždenú reakciu Moskvy, že vraj ruskí propagandisti nepochopili vtip… No tak poďme si zažartovať s extrémnymi centristami na Slovensku,“ uvádza Chmelár,

Foto: fb/eduardchmelar

Matovič pobúril Ukrajinu

Politológ s kritikou prezidentky ďalej pokračuje: „Začiatkom marca minulého roka vtedajší premiér Igor Matovič pobúril Kyjev, keď počas diskusnej relácie v Rádiu Expres na otázku moderátora, čo sľúbil Rusku za vakcínu Sputnik V, zareagoval, že Zakarpatskú Ukrajinu. A hoci sa Matovič pokúsil vysvetliť, že išlo len o vtip, ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí pobúrene zverejnilo protestnú nótu, predvolalo slovenského chargé d’affaires Matúša Korbu a vyzvalo Matoviča, aby sa oficiálne ospravedlnil za nevhodné slová. Za premiérov výrok sa ukrajinskej strane oficiálne ospravedlnil šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok, Matoviča kritizovala aj prezidentka a dnešný predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka sa vyjadril, že mu tie slová „neprídu ani trochu vtipné“. Kde sa zrazu podel zmysel pre humor našich „liberálov“?Robiť si žarty z Kaliningradu však môže byť politicky ešte citlivejšie. Dnes si toto mesto väčšina ľudí spája iba s ruskými balistickými raketami Iskander, tí vzdelanejší si vybavia, že tu prežil celý život Immanuel Kant a pod názvom Königsberg patrilo Prusku, ale v skutočnosti sa tu majitelia striedali extrémne často. Kráľovec (ako znie jeho slovenský ekvivalent) síce nikdy nepatril Čechom, iba jeho názov je odvodený od českého kráľa Přemysla Otakara II., ktorý sa postavil na čelo križiackych vojsk a križiaci neskôr založili mesto pomenované práve na jeho počesť.

Mohlo by vás zaujímať:

 1. mikloš pauhofová čekan vyzvali
 2. Minister hospodárstva Karel Hirman a prezidentka Zuzana Čaputová.
 3. mikloš pauhofová čekan vyzvali
 4. Pohreb zavraždenej ruskej novinárky Darie Duginovej
 5. Prezidentka Zuzana Čaputová na samite hláv štátov na Malte.
 6. Matovič trpí spasiteľským komplexom
 7. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).
 8. Taraba opäť pomohol vláde!
 9. Fico, Smer, Poltár
 10. Na snímke v popredí vpravo premiér SR Eduard Heger, vľavo podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič a poslanci hnutia OĽaNO počas tlačovej konferencie ku schválenému zákonu o financovaní voľného času dieťaťa 22. júna 2022 v Bratislave.
 11. Demonštrácia v Bratislave, odborári
 12. Očkovacia lotéria zachraňovala životy
 13. Trolejbusové linky bratislavskej MHD.
 14. Ministerka pre investície, regionálny rozvoj a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí).
 15. Boris Kollár,
 16. Turecký prezident má podmienky
 17. Zuzana Čaputová počas tlačovej konferencie.
 18. Eduard Chmelár, historik, publicista a politický analytik
 19. Nemecký kancelár Olaf Scholz počas spoločnej tlačovej konferencie s lídrami skupiny G7 na júnovom stretnutí
 20. Ficove odporúčanie polícii

Až do 16. storočia to bolo nemecké mesto. V 16. – 17. storočí bol Königsberg jedným z najdôležitejších centier poľskej vedy a kultúry, v rokoch 1756 – 1763 patril Rusom, od roku 1807 Francúzom, aby ho od roku 1871 opäť získalo čerstvo zjednotené Nemecko. Rusku patrí Kaliningrad od roku 1945 nie preto, že ho Červená armáda dobyla, ale preto, že tak so súhlasom USA a Veľkej Británie rozhodla Postupimská mierová konferencia, ktorá sa zaoberala rozdelením nacistickej ríše. Ironizovať to znamená spochybňovať výsledky druhej svetovej vojny.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Chmelár ostro: Čaputová ako prezidentka je jeden veľký zlý vtip!

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti