tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.
Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová. Zdroj: fb/monikabenovaep

Beňová to nevidí ružovo, ani s pomocou vlády občanom: Divadlo bude pokračovať, ľudí ovládne hnev

Slovenská europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD) kritizuje vládu premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) za to, že namiesto efektívnej pomoci ľuďom sústredí svoju pozornosť na vytváranie výhovoriek. Ľudia sú podľa nej následkom nečinnosti vlády neistí, a to hlavne po ekonomickej stránke. A to značnej časti obyvateľstva citeľne komplikuje život. Beňová pripomenula, že viaceré európske krajiny, vrátane našich susedov, už prijali konkrétne opatrenia, pričom naša vláda podľa nej doposiaľ neurobila prakticky vôbec nič. Beňová upozorňuje, že neschopnosť a alibizmus vládnych politikov na Slovensku sú alarmujúce a zároveň nebezpečné. A domnieva sa, že existuje riziko, že po neodvolaní Matoviča z ministerského postu, sa na tom nič nezmení.

Related Posts

  1. Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová
  2. Ľuboš Blaha, Smer-SD, opozícia
  3. Ján Budaj (OĽaNO) počas mimoriadnej schôdze parlamentu v Bratislave 23. júna 2022.
  4. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
  5. Igor Matovič s letákom od demonštrantov počas protestu Gorila pred budovou NR SR 29. februára 2012 v Bratislave.
  6. Peter Kremský (OĽANO).
  7. zľava generálny riaditeľ Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) Richard Prokypčák a minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS)
  8. Minister hospodárstva Karel Hirman a prezidentka Zuzana Čaputová.

Účinne by podľa Beňovej mala reagovať aj Európska únia – a to s prihliadnutím na špecifiká rôznych členských štátov. Slovenská opozícia už dlhšie upozorňuje, že vládne vyčkávanie na európske opatrenia, ako aj plošný charakter opatrení bez zohľadňovania problémov jednotlivých štátov, môže na Slovensku priniesť stav, kedy sa prísun niektorých zdrojov energie zastaví úplne.

Hrozí vraj nedostatok komodity

„Dôsledkom zastropovania cien bude pravdepodobne nedostatok komodity, zostávajú tak kompenzácie v podobe nejakých energetických poukážok v kombinácii so zdanením ziskov energetických spoločností a obchodníkov v prípade ich neprimeraných marží,“ uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová podľa portálu europskenoviny.sk.

Oprávnené obavy domácností a samospráv

Veľké bremeno v súčasnosti vláda prenáša na samosprávy, domácnosti, firmy, či na ľudí samotných. Riešenia sú pri tom stále v nedohľadne, teda aspoň tie, ktoré by mohli mať reálny efekt. Ľudia podľa Beňovej „nevedia čo ich čaká a slovenskí vládni predstavitelia im namiesto pomoci a konkrétnych riešení ponúkajú len výhovorky a neistotu.“

Východiskom by mohli byť európske riešenia. Tie by však museli byť nastavené individuálnejšie. Slovák má totižto dnes iné problémy ako Nemec. „Práve preto potrebujeme európske riešenia, ktoré budú zohľadňovať potreby všetkých členských štátov a prispejú tak k zachovaniu fungovania ich národných hospodárstiev,“ uzavrela Monika Beňová.

Kritizovala hnutie Borisa Kollára: Si to napočítali

Poslankyňa Európskeho parlamentu za Smer – SD reagovala v utorok aj na výsledok odvolávania ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) v NR SR. Z toho, že lídra OĽANO sa nepodarilo vládneho postu odvolať, nadšená nie je. „Samotný fakt, že za zotrvanie I. Matoviča vo vláde bolo len 45 poslancov tiež o mnohom vypovedá. Napr.o Sme rodina, ktorí si to ´napočítali´ a boli trochu za a trochu sa zdržali, len aby to vyšlo a mohli v najbližšej predvolebnej kampani podľa potreby rozprávať, že oni chceli dobre, nech už ktokoľvek z nich hlasoval akokoľvek. Vypovedá to aj o tom, že ani celý klub OĽANO svojho predsedu vo funkcii nechce vidieť, čo je komické, nakoľko bez neho by sa v NR SR drvivá vačšina z týchto podivínov nikdy neocitla,“ komentovala aktuálne udalosti na slovenskej politickej scéne.

Očakáva vágny výsledok

A ako vidí budúcnosť Hegerovej vlády? „Nasledovať bude pravdepodobne návrh na vyslovenie nedôvery celej vláde. T. Taraba to avizoval zrejme z dôvodu, že svojim voličom a sympatizantom nijako nedokáže dnešné svoje hlasovanie vysvetliť a dúfa, že to týmto prekryje. Lenže, zas okolo toho bude len kopec rečí, debát a trojdňová debata v pléne NR SR a výsledok je veľmi vágny. SaS totiž tvrdí, že si pád celej vlády nepraje,“ mieni Beňová.

„Divadlo bude pokračovať, ľudia budú nahnevaní“

A na záver sa dostala opäť k tomu, čo komunikovala pre portál europskenoviny.sk. A teda, že z podhľadu vlády sa potreby občanov opäť ocitnú na akejsi druhej koľaji. „Divadlo bude pokračovať a ľudia budú z politiky a celkovej situácie stále viac a viac sklamaní a nahnevaní a vláda sa bude zaoberať sama sebou a svojou záchranou namiesto aby prichádzala s riešeniami dramatickej situácie vo všetkých oblastiach verejného života,“ dodala na sociálnej sieti.

Zdroj: fb/monikabenovaep


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňová to nevidí ružovo, ani s pomocou vlády občanom: Divadlo bude pokračovať, ľudí ovládne hnev

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku