eReport.sk
Na snímke eurposlankyňa Monika Beňová počas rozhovoru pre TASR v Štrasburgu 3. mája 2019. FOTO TASR - Michal Svítok

Beňová kritizuje Von der Leyenovú: Nič konkrétne, len frázy bez reakcie na infláciu a krízu!

Europoslankyňa Monika Beňová (Smer-SD) kritizuje predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú za obsah a spôsob, akým prezentovala Správu o stave Únie. Beňová žiada jasnú a konkrétnu reakciu na infláciu a krízu a to aj s čo najkonkrétnejšími navrhovanými riešeniami. Správa bola namiesto toho podľa nej plná nekonkrétnych vecí a fráz.

„Dnes ráno sme si vypočuli Správu o stave Únie od predsedníčky EK. Podľa očakávania v nej nezaznelo nič konkrétne, bola plná fráz. A to som presvedčená, že práve táto správa mala a mohla byť prelomová vzhľadom na ťažkú situáciu v ktorej sa Únia a teda jej občania nachádzajú. Cválajúca inflácia, energetická kríza a na ňu nadväzujúce krízy v takmer všetkých politikách. Strach ľudí o elementárnu existenciu. Žiadny návrh na diplomatické aktivity v kontexte ukončenia vojny. Žiadny. Zdaňovanie energetických gigantov bez opatrení ktoré zabránia premietnutiu zvýšených daní do zvýšenia cien,“ uviedla europoslankyňa na sociálnej sieti.

Foto: Fb/MonikaBeňová

„Demokraciu nestačí ľuďom vnucovať v marketingových heslách“

Beňová ďalej očakávala jasné stanovisko o tom, že demokracia je príznačná rešpektovaním názorov občanov. Ako sa však zdá, podobných slov sa nedočkala: !Veľa slov o demokracii, ale ani slovo o tom, že demokracia je rešpektovanie názorov a očakávaní občanov. Lebo demokraciu podľa predstáv politických elít nestačí ľuďom vnucovať v marketingových heslách a rečiach pred kamerami. ´Demokraciu´ si treba ísť ´vypočuť´ medzi ľudí. Vypočuť si ich strach, častokrát existenčný.“

Related Posts

  1. Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.
  2. Eduard Chmelár
  3. Ilustračné foto
  4. Stojí za všetkým bývalý šéf EÚ pre migráciu?
  5. Pomoci nikdy nebude dosť?
  6. Bieloruský prezident Alexander Lukašenko
  7. Slovenský poslanec Európskeho parlamentu Ivan Štefanec (KDH).

Komisia pri tom podľa nej nevyužila jednu veľkú príležitosť. „Dnes mala Európska komisia jedinečnú príležitosť tieto obavy ľudí nahlas pomenovať a povedať im, že sú tu pre nich, pre občanov štátov Európskej únie a že sú na prvom mieste. Nestalo sa. Je to veľká škoda a sklamanie pre každého, kto očakával že Komisia a aj mnohí poslanci a poslankyne vystúpia zo svojej komfortnej bubliny spokijných životov a ubezpečia občanov že urobia viac,“ dodala Beňová. „Dnes je 14.9.a ministri pre energetiku sa najbližšie stretnú 30.9. Nestačili ani dva mesiace leta na prípravu konkrétnych opatrení. Zima je za dverami a odkaz Ursuly von der Leyen je, že ľudia sa majú uskromniť. Evidentne sa už dávno nestretla s niekým, kto sa proste uskromniť nemá z čoho,“ uzavrela.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Beňová kritizuje Von der Leyenovú: Nič konkrétne, len frázy bez reakcie na infláciu a krízu!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti