tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr

NRSR: Poslanci odštartovali deň návrhom na zavedenie rodičovského dôchodku

Seniori v dôchodkovom veku by mohli od svojich detí dostávať rodičovský dôchodok. Možnosť odísť do predčasného dôchodku by zároveň mala byť po odpracovaní 40 rokov. Hovorí o tom vládna novela zákona o sociálnom poistení, ktorou sa poslanci zaoberali v úvode 11. rokovacieho dňa 72. schôdze Národnej rady (NR) SR.

Rodičovský dôchodok by mal byť vyrátaný na každého rodiča ako 1,5 percenta z jednej dvanástiny úhrnu vymeriavacích základov dieťaťa za kalendárny rok, ktorý dva roky predchádza príslušnému kalendárnemu roku, z ktorého bolo zaplatené poistné na starobné poistenie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Robert Fico (SMER-SD) a Richard Sulík (SaS).
  2. Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.
  3. zľava generálny riaditeľ Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) Richard Prokypčák a minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS)

Pôvodne malo plénum v stredu ráno začať rokovanie novelou zákona o 13. dôchodku, podľa ktorej by mali dôchodcovia dostať 13. dôchodok aj v novembri. Podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) však oznámil, že tento návrh stráca poradie. Návrh zákona o 13. dôchodku je už v druhom čítaní a poslanci o ňom rokujú v skrátenom legislatívnom konaní.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

NRSR: Poslanci odštartovali deň návrhom na zavedenie rodičovského dôchodku

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku