tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
Bývalý minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Zdroj: tasr

Gröhling upozorňuje: S cenami energií potrebujú pomôcť aj materské školy, nemôžeme na ne zabúdať

Ministerstvo financií SR by malo prispieť na energie aj materským školám. Tvrdí to exminister školstva a poslanec Národnej rady SR Branislav Gröhling (SaS) s tým, že v opačnom prípade bude ohrozené fungovanie materských škôl, čo skomplikuje život tisíckam rodičov s najmenšími deťmi.

Gröhling upozorňuje

Materské školy, podobne ako základné, stredné či vysoké školy, bojujú s nárastom cien energií. V materských školách má byť v zmysle platných predpisov podľa slov exministra školstva teplota 22 stupňov Celzia v spálni a herni, 24 stupňov Celzia v kúpeľni a 20 stupňov Celzia v šatni. „Nemyslím si, že by bolo dobré tieto teploty znižovať tak, ako sa navrhuje. Či už z hľadiska zdravia detí alebo pracovných podmienok učiteliek a personálu v materskej škole,“ povedal Gröhling.

S cenami energií potrebujú pomôcť viaceré školské zariadenia

Podľa podpredsedu liberálov je prvoradou úlohou štátu zabezpečiť, aby školy fungovali bez akýchkoľvek prekážok a problémov. Znamená to vykompenzovať školám v plnej miere ceny energií pre všetky školy bez rozdielu. „Teraz školy potrebujú urgentne peniaze na energie a potrebujú ich v 100-percentnej miere. Ministerstvo financií musí okamžite konať,“ vyhlásil.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.
  2. Minister hospodárstva Karel Hirman a prezidentka Zuzana Čaputová.
  3. Zľava Robert Fico (SMER-SD) a Richard Sulík (SaS).
  4. Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.
  5. zľava generálny riaditeľ Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) Richard Prokypčák a minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS)
  6. Ilustračné foto
  7. Nový minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký, ktorého do funkcie menovala prezidentka SR Zuzana Čaputová 4. októbra 2022 v Bratislave.

Materské školy nefinancuje štát, ale mestá a obce z podielových daní. Na ich pleciach sú teda aj náklady na vyššie ceny energií. „Vláda sa nemôže tváriť, že pomáha rodinám. Nie je to žiadna pomoc rodinám, ak im jednou rukou dáte peniaze na krúžky a druhou zoberiete peniaze na fungovanie škôlok. Ceny energií treba školám okamžite preplatiť, v opačnom prípade prestanú kúriť alebo sa zatvoria,“ uzavrel exminister školstva.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gröhling upozorňuje: S cenami energií potrebujú pomôcť aj materské školy, nemôžeme na ne zabúdať

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku