tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister hospodárstva Karel Hirman a prezidentka Zuzana Čaputová.
Minister hospodárstva Karel Hirman a prezidentka Zuzana Čaputová. Zdroj: fb/zcaputova

Čaputová a Hirman hovorili o zdražovaní energií. Prezidentka: V tomto ma minister uistil!

Minister hospodárstva Karel Hirman v utorok na spoločnom stretnutí uistil prezidentku Zuzanu Čaputovú, že dostupnosť energií na Slovensku bude zabezpečená. Ich cena bude nastavená pre domácnosti, verejné inštitúcie, malých podnikateľov aj veľkoodberateľov tak, aby sa nedostali do problémov. Prezidentka to v utorok uviedla na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nový minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký, ktorého do funkcie menovala prezidentka SR Zuzana Čaputová 4. októbra 2022 v Bratislave.
  2. Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.
  3. Ľuboš Blaha, Smer-SD, opozícia
  4. Prezidentka Zuzana Čaputová na samite hláv štátov na Malte.
  5. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
  6. Šéf KDH Milan Majerský (v popredí).
  7. Exminister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).
  8. Peter Kremský (OĽANO).
  9. Predseda vlády Eduard Heger na Goralskom festivale
  10. zľava generálny riaditeľ Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) Richard Prokypčák a minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS)

„S ministrom hospodárstva Karlom Hirmanom som hovorila o opatreniach, ktoré vláda pripravuje na zmiernenie dopadov energetickej krízy. Minister ma informoval, že sa pripravujeme na rôzne scenáre vývoja, aj v závislosti od vývoja spoločného európskeho riešenia,“ uviedla Čaputová.  

Predstavitelia vlády majú byť jasní a jednotní

Aktuálne prezentované európske riešenie je nateraz pre Slovenskú republiku nevýhodné, a preto sa ho snažíme spolu s ďalšími krajinami zmeniť. Rezort hospodárstva podľa prezidentky zároveň so zastropovaním cien pripravuje aj schémy pomoci, ktoré vyššie náklady na energie odberateľom vykompenzujú.

„Pána ministra som žiadala, aby občanov ani firmy nenechávali dlhšie v neistote a komunikovali im riešenia rôznych situácií, ktoré môžu nastať,“ dodala prezidentka. Je podľa nej dôležité, aby predstavitelia vlády boli jasní a jednotní v posolstvách, ktoré komunikujú ľuďom pri tejto téme, pretože inak môže vznikať ešte väčšia neistota a obavy.

Dohoda na užšej koordinácii v zahraničnej politike

Prezidentka sa s ministrom Hirmanom tiež dohodla na užšej koordinácii v oblasti zahraničnej politiky, kde sú značné možnosti posilnenia našej energetickej spolupráce s mnohými krajinami. „Aj o tom budem rokovať na stretnutí 13 hláv európskych štátov, ktoré sa uskutočňuje tento štvrtok na Malte,“ dodala Čaputová.

Zdroj: fb/zcaputova


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová a Hirman hovorili o zdražovaní energií. Prezidentka: V tomto ma minister uistil!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku