tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
zľava generálny riaditeľ Slovenského plynárenského priemyslu (SPP) Richard Prokypčák a minister hospodárstva SR a prvý podpredseda vlády pre ekonomiku SR Richard Sulík (SaS)
Zľava šéf SPP Richard Prokypčák a exminister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Úradujú Sulíkovi nominanti!? Kremský vyzval SPP: Zastavte vypínanie plynu a elektriny podnikateľom a občanom!

Podľa poslanca OĽANO Petra Kremského predovšetkým štátny podnik, ktorý stále vedú nominanti Richarda Sulíka a jeho dnes už opozičnej strany SaS, zneisťuje zákazníkov a škodí vláde.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. mikloš pauhofová čekan vyzvali
  2. Poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.
  3. Ľuboš Blaha, Smer-SD, opozícia
  4. Bývalý minister školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVŠ) SR Branislav Gröhling (SaS)
  5. Peter Kremský (OĽANO).
  6. Minister hospodárstva Karel Hirman a prezidentka Zuzana Čaputová.

Vládny poslanec a šéf hospodárskeho výboru NR SR vyrukoval v utorok so šokujúcou informáciou, podľa ktorej na Slovensku dodávatelia plynu a elektrickej energie už začínajú odpájať od energonosičov niektorých svojich zákazníkov. Sú medzi nimi podľa jeho slov drobní podnikatelia aj bežní občania.

Vraj rušia existujúce zmluvy, ak hneď nepodpíšete novú

„V posledných dňoch som sa stretol s viacerými prípadmi, keď dodávatelia elektriny a plynu zrušili existujúce zmluvy drobným podnikateľom alebo občanom, ponúkli im násobne vyššie ceny a keď okamžite nepodpísali novú zmluvu, v priebehu niekoľkých dní im vypli plyn a elektrinu,“ uviedol na sociálnej sieti Peter Kremský.

Kremský sa obul do nominantov Sulíka

Podľa Kremského spomínanie rušenie existujúcich zmlúv má na svedomí najmä Slovenský plynárenský priemysel (SPP). „Je neuveriteľné, že takéto necitlivé praktiky v takýchto ťažkých časoch používa štátny podnik! Je pravda, že ho stále vedú nominanti Richarda Sulíka, ale aj keď už SAS nie je vo vláde, štátna firma sa nesmie zneužívať na podrazy a šírenie paniky medzi ľuďmi!“ – neskrýval svoje rozhorčenie Kremský.

„Vyzývam SPP, aby okamžite zastavil takéto praktiky“

Ako ďalej uviedol, „v čase, keď vláda finišuje opatrenia na pomoc ľuďom a firmám s energiami, nesmie štátny SPP robiť naopak – zneisťovať zákazníkov a škodiť vláde!“

„Vyzývam preto SPP, aby okamžite zastavil takéto praktiky a vedenie firmy, najmä Sulíkových nominantov Milana Urbana a Richarda Prokypčáka, aby sa vzdali svojich funkcií,“ dodal poslanec OĽANO.

Zdroj: fb/peterkremskyolano

Nechutne zaťahujú do politických súbojov občanov?

Pokiaľ sú Kremského informácie pravdivé, je nutné skonštatovať, že horšie to byť ani nemôže. Pretože, ak šéf liberálov skutočne cez svojich nominantov vo vedení najväčšieho dodávateľa energií na Slovensku robí zle občanom a podnikateľom, len aby urobil z nedôveryhodnej vlády, ktorú nedávno opustil, ešte nedôveryhodnejšiu, je to, jemne povedané, na zaplakanie. Pretože takýto scenár zjavne naznačuje Kremský.

Pokiaľ však Kremský ponúkol verejnosti zavádzajúcu či klamlivú informáciu, rovnako to možno hodnotiť ako prejav arogancie voči občanom. Pretože v takom prípade šéf parlamentného hospodárskeho výboru zneisťuje ľudí a vyvoláva v spoločnosti obavy – a to zrejme iba preto, aby očiernil svojho politického súpera.

Pozreli sme sa na web SPP

Pravdepodobne platí verzia zlého Sulíka alebo „strašiča“ Kremského. Na stránke SPP sme nenašli totiž žiadne upozornenie, že zrušia ľuďom či podnikateľom existujúce zmluvy, ak tí bezodkladne nepodpíšu nové, s vyššími cenami. V sekcii „Domácnosti“ aj pod kategóriou „Malé podnikanie a organizácie“ sme si všimli iba zvýraznený odkaz na upozornenie, že „zákazníci SPP nás v súčasnosti kvôli cenám na rok 2023 nemusia kontaktovať.“ A po kliknutí na toto upozornenie sa objaví nasledujúci text s dátumom 17. jún 2022:

Zdroj: spp.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Úradujú Sulíkovi nominanti!? Kremský vyzval SPP: Zastavte vypínanie plynu a elektriny podnikateľom a občanom!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku