eReport.sk
FOTO TASR/DPA

Aktivisti narušili priebeh Svetového zdravotníckeho summitu. Spustili požiarny poplach

Začiatok Svetového zdravotníckeho summitu v Berlíne v nedeľu narušili demonštranti spustením požiarneho poplachu. Na podujatí vystúpil aj nemecký kancelár Olaf Scholz. „Diskutujeme o naliehavých problémoch. Niekto spustil požiarny poplach a v skutočnosti nepodporuje našu debatu,“ povedal Scholz v angličtine.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková.
  2. Klimatickí aktivisti z hnutia Piatky pre budúcnosť protestujú v Kolíne nad Rýnom 23. septembra 2022.
  3. ľudia sa zhromaždili na proteste proti rastúcim životným nákladom a nedostatočnému úsiliu v boji proti klimatickej zmene v Paríži 16. októbra 2022.
  4. Predseda vlády Eduard Heger (OĽANO).

„Robia tu nejaké protesty o klíme a podobných veciach,“ dodal. Požiarny poplach bol o chvíľu vypnutý a konferencia pokračovala. Ako pripomína DPA, proti politike vlád v oblasti klimatickej zmeny v posledných dňoch došlo v Európe k viacerým protestom.

Prilepení aktivisti

V Berlíne sa klimatickí aktivisti prilepili k zemi alebo ku vchodových dverám pred hotelom, kde sa koná Svetový zdravotnícky summit. K zodpovednosti za protestnú akciu sa prihlásila skupina Scientist Rebellion. Podľa jej vyhlásenia asi 60 účastníkov protestu požaduje okamžitú národnú a medzinárodnú reakciu na zhoršujúcu sa klimatickú krízu.

Klimatická kríza

„Klimatické zlyhanie vlád akútne ohrozuje životy, bezpečnosť a zdravie ľudí. Klimatická kríza je preto aj najväčšou zdravotnou krízou ľudstva.“

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Aktivisti narušili priebeh Svetového zdravotníckeho summitu. Spustili požiarny poplach

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti