eReport.sk
Proukrajinský demonštranti pred ruskou ambasádou vo Varšave.
Proukrajinský demonštranti pred ruskou ambasádou vo Varšave. Reprofoto: yt/gazeta polska vd

VIDEO Nevídaný protest vo Varšave: Anektujú ruské veľvyslanectvo v Poľsku?

Stovky ľudí sa zúčastnili v sobotu v poľskom hlavnom meste Varšava na nezvyčajnej protestnej akcii, ktorá spočívala v „referende“ o anexii ruského veľvyslanectva v Poľsku. Organizátori tak narážali na nedávne anexie štyroch ukrajinských oblastí Ruskom po uskutočnení údajných referend, ktoré západné krajiny označili za sfalšované a protizákonné. TASR správu prevzala z rakúskej verejnoprávnej stanice ORF.

Zdroj: youtube.com/gazeta polska vd

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ústavný súd
  2. Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková.
  3. Na ilustračnej rany ruskí vojaci nabíjajú húfnicu Msta-B kalibru 152.4 mm na neuvedenej lokalite na Ukrajine 10. septembra 2022.
  4. Zničené auto neďaleko administratívnej budovy po ostreľovaní v Donecku na východe Ukrajiny 16. októbra 2022.
  5. Budú tak robiť kým Ukrajina nevyhrá
  6. Na archívnej snímke z 1. decembra 2020 miliardár a podnikateľ Elon Musk
  7. Silné gesto pápeža!
  8. ľudia sa zhromaždili na proteste proti rastúcim životným nákladom a nedostatočnému úsiliu v boji proti klimatickej zmene v Paríži 16. októbra 2022.

Protest zorganizovalo voľné zoskupenie občianskych a ľudskoprávnych organizácií. Ako ironicky uviedli, „anexie sú v tejto sezóne v móde“. Podľa vlastných slov chcú poľskú vládu v otvorenom liste vyzvať, aby vyhostila z krajiny ruského veľvyslanca.

Demonštranti sa zahalili do ukrajinských vlajok

ORF píše, že ľudia, ktorí prišli zahlasovať v rámci tejto demonštratívnej udalosti, stáli s protestnými plagátmi v dlhom rade pred budovou veľvyslanectva Moskvy vo Varšave zahalení do modro-žltých ukrajinských vlajok. Na hlasovacom lístku stála otázka, či má Poľsko anektovať ruské veľvyslanectvo. Na výber boli tri odpovede – všetky tri zneli „Áno“.

Chceli by do budovy ambasády nasťahovať zvery

Organizátori tiež navrhli, že budova ruskej ambasády by sa po „anexii“ mohla stať napríklad ubytovacím zariadením pre utečencov, kultúrnym centrom, zoo či verejnými toaletami. Ruský prezident Vladimir Putin podpísal v októbri dokumenty o pričlenení štyroch ukrajinských oblastí – Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Záporožskej – k Rusku. Ide o krok, ktorým šéf Kremľa zavŕšil oficiálnu anexiu ukrajinského územia, ktorá je však v rozpore s medzinárodným právom.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Nevídaný protest vo Varšave: Anektujú ruské veľvyslanectvo v Poľsku?

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti