tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Protestný pochod za práva všetkých zamestnancov, ktorý usporiadala Konfederácia odborových zväzov (KOZ) Slovenskej republiky v Trenčíne
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Ako vnímajú stopku pre referendum odborári? Už naznačujú, že urobia ďalšie kroky

Rozhodnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej obrátiť sa s otázkou navrhovaného referenda o skrátení volebného obdobia na Ústavný súd (ÚS) SR a jeho následné rozhodnutie sú pre Konfederáciu odborových zväzov (KOZ) SR veľkým sklamaním. Informovala o tom hovorkyňa KOZ SR Martina Nemethová.

„V  referende za skrátenie volebného obdobia videli zamestnanci možnosť, ako aj touto formou vyjadriť svoj nesúhlas s likvidáciou odborov a sociálneho dialógu na Slovensku zo strany vlády a parlamentu,“ zdôvodnili odborári v stanovisku.

KOZ SR tvrdí, že vždy deklarovala veľmi seriózny záujem o spoluprácu s vládou a napĺňanie sociálnej politiky, ktorá garantuje udržanie dosiahnutých štandardov vo všetkých oblastiach života a vyvážený sociálny dialóg. „Dôležitosť rovnocenného postavenia sociálnych partnerov, ako aj význam sociálneho dialógu je totiž základom pre zachovanie spoločenskej, ekonomickej a sociálnej stability vrátane sociálneho zmieru, ktorý je rozhodnutím o neústavnosti požadovaného referenda vážne ohrozený,“ uviedli.

Nielen odborári reagovali na zrušené referendum. Boli to aj politici:

  1. Eduard Bárány počas tlačovej konferencie
  2. Eduard Heger (OĽANO).
  3. Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).
  4. Robert Fico a podpredsedovia Smer-SD.
  5. Igor Matovič (OĽaNO) predkladá návrh zákona o úprave výpočtu platu poslancov
  6. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Referendum za skrátenie volebného obdobia považuje KOZ SR za jedinú možnosť, ako pred konaním vlády SR ochrániť právne, ekonomické a sociálne istoty zamestnancov. V najbližšom období preto orgány konfederácie rozhodnú o tom, aké kroky odbory v súvislosti s výrokom Ústavného súdu SR o neústavnosti referenda podniknú.

Zdroj: fb/KOZSR

ÚS rozhodol, že otázka navrhovaného referenda o skrátení volebného obdobia Národnej rady SR nie je v súlade s ústavou. Po neverejnom zasadnutí pléna Ústavného súdu (ÚS) SR o tom v stredu informoval predseda ÚS SR Ivan Fiačan. Na ústavný súd sa obrátila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Petíciu za referendum o predčasných voľbách podporilo viac ako 585.000 ľudí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ako vnímajú stopku pre referendum odborári? Už naznačujú, že urobia ďalšie kroky

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku