tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO) predkladá návrh zákona o úprave výpočtu platu poslancov
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Známy lekár naložil Matovičovi: Na čo čakáš? Odstúp aj sám!

Rozhodnutie Ústavného súdu ohľadom referenda podráždilo viacero ľudí. Expremiér Igor Matovič na nič nečakal a za všetko obvinil prezidentku Zuzanu Čaputovú. Jeho slová vytočili primára z považskobystrickej nemocnice, ktorý nenechal na financmajstrovi nitku suchú. Dokonca vytiahol aj perličku z volebného programu OĽANO.

Matovič sa vo svojom statuse oboril na hlavu štátu, že vôbec oslovila vo veci referenda Ústavný súd a nerešpektovala vôľu ľudu. Lekár Milan Kulkovský má pre ministra financií dobrú radu. „Ak Matovič teraz pokrytecky, zbabelo a na hulváta kritizuje prezidentku za to, že ako jedna z mála politikov dodržuje ústavu a zákony, mal by sa zachovať ako chlap a tak ako hovorí, rešpektovať vôľu ľudu. Nepotrebuje na to petíciu ani referendum. Občania mu v anketách už opakovane dali červenú. Odísť môže z vôle ľudu kedykoľvek aj sám,“ pustil sa do Matoviča známy odborník.

Zdroj: Facebook Igor Matovič

„Niektorých politikov, ktorí teraz skáču ako besné blchy v medveďom kožuchu pravdepodobne frustruje to, že ich niekto o niekoľko tried prevyšuje nie len inteligenciou, morálnym kreditom ale aj politickým umom. V prípade pána M to je očividné nie len vo vzťahu k prezidentke, ale aj jeho vlastnému ministrovi zdravotníctva, ktorý patrí na rozdiel od neho medzi najdôveryhodnejších politikov,“ zaťal do živého Kulkovský. Naráža tak na šokujúce vyjadrenia expremiéra Igora Matoviča, ktorý už nejeden raz kritizoval šéfa rezortu zdravotníctva Vladimíra Lengvarského.

Lekár bol v prvej línii počas pandémie. Teraz sa poriadne obul do Matoviča. – Foto: fb/kulkovskymilan

Lenže lekár zašiel ešte ďalej a pozrel sa na volebný program OĽANO. V minulosti totiž plánoval Matovič znížiť kvórum na referendum na 25 %. To však nie je všetko. V programe sa jasne píše, že „okrem otázok, ktoré sú v rozpore s Ústavou SR, nebude možné vyhlásiť referendum ani vo veci skrátenia volebného obdobia NR SR“. Podľa Kulkovského skrátka petičný výbor nezvládol prípravu referenda. „Môžeme teraz polemizovať o tom, či boli takí neschopní úmyselne alebo od prirodzenia. Ak by prezidentka ignorovala fakty a bezhlavo v súlade s premisou “tradičnej slovenskej rodiny” len ticho pritakala pánom tvorstva, prišli by sme pri ďalšom neúspešnom referende o milióny. A tie nazvyš nemáme,“ dodal lekár, ktorý stál v prvej línii počas pandémie koronavírusu na Slovensku.

Viac reakcií na vyhlásenie Ústavného súdu nájdete tu:

  1. Protestný pochod za práva všetkých zamestnancov, ktorý usporiadala Konfederácia odborových zväzov (KOZ) Slovenskej republiky v Trenčíne
  2. Robert Fico a podpredsedovia Smer-SD.

Prezidentka Zuzana Čaputová sa už nechala počuť, že poslanci národnej rady môžu kedykoľvek zmeniť Ústavu SR o možnosti konania sa predčasných volieb. Ak by ju potom požiadali o vyhlásenie referenda, je pripravená tak urobiť.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Známy lekár naložil Matovičovi: Na čo čakáš? Odstúp aj sám!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku