eReport.sk
Mafiánsky boss Mikuláš Černák zatiaľ na slobodu nepôjde. Zdroj: TASR

Mafiánsky boss Černák zatiaľ na slobodu nepôjde. Niekde „se vloudila“ chybička

Boss bossov, ako prezývali Mikuláša Černáka, bol od roku 1997 s približne ročnou prestávkou vo väzení. V Leopoldove strávil 26 rokov po tom, ako sa počas štvrťstoročia pre súdom priznal k 16 vraždám. Niektorí jeho bývalí kamaráti z podsvetia ale tvrdili, že on sám im hovoril až o dvadsiatich či dokonca tridsiatich. Teraz sa chcel Miki dostať na slobodu, pre „isté pochybenie“ sa však jeho podmienečné prepustenie odkladá.

Černák skoro ako Kajínek, akurát oveľa „krvavejší“

Pojednávanie o podmienečnom prepustení Mikuláša Černáka bolo dnes na Okresnom súde Trnava v Piešťanoch odročené na 2. mája. Podľa slov hovorkyne Krajského súdu v Trnave Jany Kondákorovej bolo odročené, pretože neboli splnené procesné podmienky na jeho vykonanie. Ako uviedol advokát Mikuláša Černáka Erik Magál, šlo o formálny nedostatok. „Neviem na koho strane je pochybenie. Pán prokurátor sa vyjadril, že nemá ten návrh, takže sa nedalo konať a vôbec sa ani neotvorilo verejné pojednávanie. Preto nebudem nič komentovať, všetko sa dozviete na verejnom zasadnutí. Predpokladám, že dokazovanie bude rozsiahlejšie. Myslím si, že pán Černák sa k tomu stavia dobre, uvidíme aký bude výsledok, bude sa vyjadrovať na verejnom zasadnutí,“ povedal Magál.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Mikuláš Černák.
  2. Výpoveď mafiána súdu stačila

Mikuláš Černák mal právo požiadať o podmienečné prepustenie z výkonu trestu už vlani 26. apríla, keď sa naplnila jeho časová lehota na tento akt. Zaujímavé ale je, že Černák o svoje prepustenie na slobodu nepožiadal, ba neurobil tak ani ústav, v ktorom si odpykáva doživotný trest. Urobilo tak občianske združenie, ktoré návrh podalo Krajský súd v Trnave a mal ho údajne odobriť aj riaditeľ väznice a väzenská komisia v Leopoldove.

Zaujímavosťou je aj to, že o Mikulášovi Černákovi bol nakrútený film s názvom Miki, rovnako ako o známom českom väzňovi Jiřím Kajínkovi, ktorý dostal doživotie za to, že v roku 1993 zastrelil neďaleko väznice Bory v Plzni podnikateľa Štefana Jandu a jeho bodyguarda Julíána Pokoša. Za mrežami strávil 23 rokov a na slobodu sa dostal po omilostení prezidentom Milošom Zemanom.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mafiánsky boss Černák zatiaľ na slobodu nepôjde. Niekde „se vloudila“ chybička

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne