eReport.sk
Martin Beluský (ĽSNS). Foto: tasr

ĽSNS: Ústavný súd dnes spochybnil právo občanov Slovenskej republiky

Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR vo veci konania referenda o skrátení volebného obdobia. Zároveň ho však považuje za politicky motivované a účelové. Stanovisko poskytol poslanec Národnej rady SR Martin Beluský.

“V každej demokratickej spoločnosti je samozrejmé, že zdrojom všetkej moci v štáte sú výlučne občania Slovenskej republiky. Preto majú plné právo kedykoľvek odvolať vládu, ktorá sa spreneverila vôli a záujmom občanov. Ústavný súd SR toto právo dnes spochybnil,” skonštatoval Beluský. Poukázal, že ÚS tak urobil napriek tomu, že referendum o predčasných voľbách požadovalo viac ako 585.000 občanov.

Rozhodnutie o referende vyprovokovalo poliitikov k reakciám:

  1. Protestný pochod za práva všetkých zamestnancov, ktorý usporiadala Konfederácia odborových zväzov (KOZ) Slovenskej republiky v Trenčíne
  2. premiér SR Eduard Heger (OĽaNO)
  3. Peter Pellegrini s podpredsedami Hlas-SD.
  4. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Za veľmi nevhodné považuje ĽSNS aj načasovanie vyhlásenia rozhodnutia práve deň po tom, ako sa občania SR postavili proti rozhodnutiu vlády zablokovať niektoré hraničné priechody. “Občania tým vláde aj ostatným inštitúciám pripomenuli, pre koho dobro a v koho záujme musia pracovať. Ústavný súd dnes svojim vyhlásením tento odkaz občanov pošliapal,” myslí si poslanec.

ÚS rozhodol, že otázka navrhovaného referenda o skrátení volebného obdobia Národnej rady SR nie je v súlade s ústavou. Po neverejnom zasadnutí pléna Ústavného súdu (ÚS) SR o tom v stredu informoval predseda ÚS SR Ivan Fiačan. Na ústavný súd sa obrátila prezidentka SR Zuzana Čaputová. Petíciu za referendum o predčasných voľbách podporilo viac ako 585.000 ľudí.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
KOMENTÁRE / KOMENTOVAŤ
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport