tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí).
Mária Kolíková Foto: tasr

Kolíková o stopnutom referende: Ak sa nezmení právna úprava, nie je na mieste zbierať podpisy!

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) považuje za dobré, že poznáme rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR k otázke referenda o predčasných voľbách. Dodala, že ak by niekto chcel upraviť predčasné voľby cestou referenda v ústave, treba k tomu vážnu debatu. Kolíková zároveň odsudzuje, ak politici, ktorým sa nepáči rozhodnutie ÚS, vyzývajú ľudí k nepokojom a k nerešpektovaniu rozhodnutia ÚS.

„Myslím si, že je dobré, že poznáme rozhodnutie Ústavného súdu SR k otázke predčasných volieb. Niekto sa teší z výsledku, niekto môže byť z neho sklamaný. Každopádne, rozhodnutie ÚS je na mieste rešpektovať,“ povedala ministerka s tým, že ak sa nezmení právna úprava, či už na úrovni ústavy alebo neskôr zákona, aby upravil detaily, tak nie je na mieste zbierať podpisy pod referendum k predčasným voľbám.

Rozhodnutie Ústavného súdu komentujú aj ďalší politici:

  1. Protestný pochod za práva všetkých zamestnancov, ktorý usporiadala Konfederácia odborových zväzov (KOZ) Slovenskej republiky v Trenčíne
  2. Eduard Bárány počas tlačovej konferencie
  3. premiér SR Eduard Heger (OĽaNO)
  4. Vojak odnáša petičné hárky za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách do Prezidentského paláca v Bratislave v pondelok 3. mája 2021.
  5. Peter Pellegrini s podpredsedami Hlas-SD.

Kolíková podčiarkla, že ak sa niekomu nepáči toto rozhodnutie a tento stav, je potrebné k tomu vyvolať zmenu právnej úpravy. „Ak by sme naozaj chceli upraviť predčasné voľby cestou referenda v ústave, treba k tomu vážnu debatu, za akých podmienok je to na mieste, rešpektujúc aj rozhodnutie Ústavného súdu. To znamená, že je určite potrebné si počkať aj na písomné vyhotovenie rozhodnutia a riadne sa oboznámiť s celým odôvodnením,“ uzavrela s tým, že práve to môže byť cestou, ako k tomu dospieť.

Otázka navrhovaného referenda o skrátení volebného obdobia Národnej rady SR nie je v súlade s ústavou. Po neverejnom zasadnutí pléna ÚS SR o tom v stredu informoval predseda ÚS SR Ivan Fiačan. Prezidentka sa na ÚS obrátila s tým, či predmet navrhovaného referenda je alebo nie je v súlade s ústavou, a ak áno, ako majú príslušné ústavné orgány postupovať po platnom referende. Petíciu za referendum o predčasných voľbách podporilo viac ako 585.000 ľudí.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíková o stopnutom referende: Ak sa nezmení právna úprava, nie je na mieste zbierať podpisy!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku