tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Robert Fico a podpredsedovia Smer-SD.
Robert Fico a podpredsedovia Smer-SD. Foto: youtube

VIDEO Fico: Ostro protestujem proti farizejstvu Čaputovej! Kde bol doteraz pobláznený Matovič?

Ústavný súd Slovenskej republiky (ďalej len ÚS SR) dnes rozhodol o tom, že navrhovaná referendová otázka ohľadom skrátenia VIII. volebného obdobia Národnej rady (NR) SR, ktorej zber podpisov začal 5. februára, nie je v súlade s Ústavou Slovenskej republiky. Robert Fico sa na dnešnej tlačovej besede k tomuto rozhodnutia jasne vyjadril.

Podľa Fica referendová otázka, ktorej US SR takpovediac nedal požehnanie, tu bola už celkom pri dvoch príležitostiach.

„600 tisíc ľudí na Slovensku v rekordne krátkom čase nanosilo podpisy na štruktúry strany SMER – SD alebo na štruktúry iných strán, ktorí touto petičnou akciou prejavili záujem, aby sa konalo referendum. Je to otázka, ktorá tu už bola dvakrát, dvakrát bolo referendum o skrátení volebného obdobia, nikto nenamietal ústavnosť takéhoto referenda. Nám nezostáva nič iné, len skonštatovať, že berieme rozhodnutie Ústavného súdu na vedomie, ale vôbec s ním nesúhlasíme. Čo ma mrzí, to je forma odôvodnenia tohto rozhodnutia. To, čo predviedol predseda Ústavného súdu a pani spravodajkyňa, hovorím o formálnej stránke, vôbec nedáva vážnosť a váhu tomuto rozhodnutiu. Plne zodpovedná za tento stav je prezidentka Slovenskej republiky, ktorá chcela pomôcť tejto vládnej koalícii. Zodpovedná je aj preto, lebo nepostavila Ústavnému súdu otázku – prosím posúďte ústavnosť predmetu referenda. Podala na Ústavný súd traktát, ktorý napísal partner špeciálneho prokurátora pána Lipšica, v ktorom jasne Ústavnému súdu oznamovala, že nesúhlasí s referendom a že neverí, že suverénom v tomto štáte je ľud,“ uviedol šéf Smeru s tým, že odporúča všetkým občanom, ktorí sú nahnevaní, nech to dajú primerane najavo aj hlave štátu.

Kritický postoj Igora Matoviča voči prezidentke označil za farizejstvo a pýta sa, kde bol šéf OĽANO doteraz. Farizejstvom Fico onálepkoval aj hlavu štátu.

Referendum nebude: Kto to kritizuje a kto nie

  1. Protestný pochod za práva všetkých zamestnancov, ktorý usporiadala Konfederácia odborových zväzov (KOZ) Slovenskej republiky v Trenčíne
  2. Eduard Bárány počas tlačovej konferencie
  3. Vojak odnáša petičné hárky za vyhlásenie referenda o predčasných voľbách do Prezidentského paláca v Bratislave v pondelok 3. mája 2021.
  4. Peter Pellegrini s podpredsedami Hlas-SD.
  5. Igor Matovič (OĽaNO) predkladá návrh zákona o úprave výpočtu platu poslancov
  6. Prezidentka SR Zuzana Čaputová

Fico uviedol, že zvažuje podania na medzinárodné inštitúcie, avšak tieto rozhodnutia budú skôr konzultatívne a prídu v ročných intervaloch. Ďalej bude Smer-SD zvažovať aj krok zakotviť v ústave, aby referendum bolo možné. Tá ale hovorí, že výsledok referenda sa zverejňuje v Zbierke zákonov a teda má silu ústavného zákona. 

Predseda strany ďalej povedal, že nebudú vyháňať ľudí do ulíc, no zaručil sa, že pokiaľ budú nespokojní ľudia robiť protestné akcie, nebude ich kritizovať ani oponovať voči nikomu, kto zákonne bude preukazovať nesúhlas so súčasným stavom. „Našim cieľom je odpovedať na otázku, čo s vôľou 600 tisíc ľudí, ktorí podpísali petičné hárky a ktorí dohromady predstavujú vôľu takmer 2 milióny ľudí, ktorí chceli zmenu v tomto štáte. Budeme musieť prísť opätovne s myšlienkou petičnej akcie, ktorá bude spĺňať náležitosti Ústavy Slovenskej republiky. My máme túto povinnosť voči ľuďom,“ uzavrel Robert Fico.

Zdroj: youtube.com


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico: Ostro protestujem proti farizejstvu Čaputovej! Kde bol doteraz pobláznený Matovič?

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku