eReport.sk
Na snímke predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka.
Na snímke predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka. Foto: tasr

Šimečka chce zastaviť Matoviča: To nie je dobrý zákon, pomáhajú mu fašisti!

Zobrať krajom, mestám a obciam päť mesiacov pred voľbami z rozpočtov 500 miliónov eur je zo strany ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) a vládnej koalície cynické a z pohľadu ich ďalšieho prežitia devastačné. Myslí si to predseda mimoparlamentného Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka.

„Samosprávy sú v našej krajine jedna z mála inštitúcií, ktoré ešte ako-tak fungujú a poskytujú ľuďom kvalitné služby. Jeden megalomanský plán Igora Matoviča im však môže spôsobiť vážne problémy, viaceré z nich budú musieť zvýšiť miestne dane a mnohé z nich to ani nemusia prežiť,“ vyhlásil v stanovisku Šimečka.

Igor Matovič vytvára nebezpečný precedens a ťahá Slovensko do temných časov, kedy už nebude ani hanba otvorene spolupracovať s fašistami.

Šéf PS, Michal Šimečka.

Navrhované protiinflačné opatrenia obsahujú aj zvýšenie daňového bonusu. To má spôsobiť výpadok financií samosprávam. Hnutie chce v najbližších dňoch apelovať na všetkých poslancov, aby za návrh nezahlasovali.

Šimečka o Matovičovi: Je najvyšší čas ho zastaviť

„V parlamente je viacero zástupcov a zástupkýň samospráv a ťažko sa dá rozumieť tomu, že chcú niesť spoluzodpovednosť na takomto devastačnom kroku voči slovenským samosprávam. Najsmutnejším dôkazom toho, že to nie je dobrý zákon, je fakt, že Matovičovi s týmto zákonom pomáhajú fašisti zo strany Mariana Kotlebu,“ doplnil šéf PS.

V statuse na sociálnych sieti Šimečka okrem iného aj vyslovil ambíciu, zastaviť lídra OĽANO. „Igor Matovič vytvára nebezpečný precedens a ťahá Slovensko do temných časov, kedy už nebude ani hanba otvorene spolupracovať s fašistami. Je najvyšší čas ho zastaviť a nedovoliť mu to.“

Zdroj: fb/miso.simecka

Progresívne Slovensko ide do spojených jesenných volieb so štyrmi okruhmi tém, ktoré považuje za prioritné. Samospráva musí byť podľa PS otvorená, zelená, komunitná a pomáhajúca. V rámci každej oblasti pripravujú návrhy opatrení.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Miriam Lexmann (KDH), Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) a Eugen Jurzyca (SaS).
  2. Novozvolený PS Michal Šimečka a gratulácia od manželky Soni po voľbe.
  3. Michal Šimečka
  4. V popredí Michal Šimečka.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šimečka chce zastaviť Matoviča: To nie je dobrý zákon, pomáhajú mu fašisti!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti