eReport.sk
Matovič kritizuje Sulíka
Na kombosnímke zľava Richard Sulík (SaS) a Igor Matovič (OĽANO). Foto: tasr

Heger: Komunikácia niektorých členov vlády je nešťastná. Zodpovednosťou vlády je ale prinášať výsledky


Súčasná vládna koalícia, a to nielen poslanci, ale aj ministri, sa medzi sebou háda ako ešte žiadna pred ňou. Problémom však je, že tým trpia najmä ľudia, ktorých problémy pri tom zostávajú akosi niekde v úzadí.

Premiér Eduard Heger (OĽANO) nepovažuje komunikáciu niektorých členov vlády za šťastnú, no verí, že nakoniec dokážu v sporných otázkach nájsť zhodu. Osobné útoky sú podľa premiéra kontraproduktívne a hlavnou zodpovednosťou vlády je prinášať občanom konkrétne výsledky. Heger tak podľa TASR reagoval na aktuálne spory ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) a ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) o využití financií zo zdanení ruskej ropy či o finančnom krytí pomoci rodinám.

Ministrov sa premiér vymeniť nechystá

„Nepáči sa mi, a myslím si, že to nie je správne, že občanom neposkytujeme vecné argumenty, ale ide sa do osobných útokov,“ povedal Heger. Ministrov sa však preto Heger vymeniť nechystá. „Budem ich meniť na základe toho, ak nebudú dosahovať výsledky,“ dodal. V súvislosti so stanoviskom SaS, ktorá odmieta akékoľvek zvyšovanie daní, Heger pripomenul, že v programovom vyhlásení vlády taký záväzok nie je.

Sulík by mal konkretizovať, ktoré z vyjadrení Matoviča nie sú pravdivé.

Eduard Heger, predseda vlády SR

„Dohodli sme sa na tom, že budeme znižovať dane na strane práce a budeme zvyšovať dane na strane majetku, spotreby a negatívnych externalít,“ uviedol premiér.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pravicoví populisti zlyhali
  2. Pomoc mladým rodinám
  3. Na kombosnímke zľava Igor Matovič (OĽANO) a Marian Kotleba (ĽSNS).
  4. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  5. Eduard Heger
  6. Juraj Droba
  7. Na snímke z videa Erik Kaliňák informuje o odmenách na ministerstvách.
  8. Michal Šimečka

Všeobecné vyhlásenie Sulíka o tom, že minister financií nemá pokryté náklady na financovanie už schváleného balíka protiinflačnej pomoci rodinám, Heger odmietol s tým, že Matovič zdroje špecifikoval. Sulík by podľa neho mal konkretizovať, ktoré z vyjadrení Matoviča nie sú pravdivé. Osobne si chce počkať na hodnotenie balíka Radou pre rozpočtovú zodpovednosť, ktorá by ho mala podľa premiéra zverejniť najneskôr do dvoch týždňov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger: Komunikácia niektorých členov vlády je nešťastná. Zodpovednosťou vlády je ale prinášať výsledky

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne