eReport.sk
Premiér Eduard Heger (OĽANO).
Premiér Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Heger otvorene: Štáty, ktoré dokážu naplniť kritériá členstva v EÚ, sú v nej vítané

Štáty, ktoré chcú byť súčasťou Európskej únie a dokážu naplniť kritériá jej členstva, sú vítané. Bude to príležitosť pre celú Úniu. Uviedol to premiér Eduard Heger (OĽANO) počas panelovej diskusie s názvom Európska jednota v neusporiadanom svete vo švajčiarskom Davose.

Ukrajine je ochotná plniť kritéria

Predseda vlády poukázal na to, že aj Slovensko v roku 1998 takmer „zmeškalo vlak“ európskej integrácie. Vďaka pomoci od Európskej komisie sa však Slovensku podarilo dohnať dva roky a dobehnúť Česko, Poľsko a Maďarsko. Navrhuje, aby sa to isté urobilo teraz pre Ukrajinu.

Heger hovorí o pomoci pre Ukrajinu

Ukrajina je ochotná plniť kritériá pri vstupe do EÚ, nechce ich znižovať, ale potrebuje podľa Hegera pomoc. Ide aj o krajiny západného Balkánu, Gruzínsko a Moldavsko. „Pomáhajme týmto štátom a keď budú pripravené, môžu vstúpiť do Európskej únie,“ podotkol.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger

Heger podľa vlastných slov rozumie obavám niektorých štátov z urýchlenia prístupového procesu do Únie. „Ale aj krajiny, ktoré majú záujem vstúpiť do EÚ, musia pochopiť, že súčasťou EÚ sa môžu stať len vtedy, ak budú akceptovať naše pravidlá a kritériá,“ poznamenal.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eduard Heger


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger otvorene: Štáty, ktoré dokážu naplniť kritériá členstva v EÚ, sú v nej vítané

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti