eReport.sk
Novozvolený PS Michal Šimečka a gratulácia od manželky Soni po voľbe.
Novozvolený šéf PS Michal Šimečka a gratulácia od manželky Soni po voľbe. Foto: tasr

VIDEO Novým šéfom PS je Šimečka, manželka ho za to vybozkávala: Voľby do NR SR budú osudové!

Mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) bude viesť Michal Šimečka. Delegáti hnutia ho zvolili na sobotňajšom sneme za predsedu PS. Vo funkcii nahradí Irenu Bihariovú. Po zvolení dostal nový šéf strany veľkú pusu aj od manželky Soni.

Podpredseda europarlamentu Michal Šimečka bol jediným kandidátom, ktorý sa o post predsedu uchádzal. Podporu mu hlasovaním vyjadrilo 152 zo 156 prítomných delegátov.

Dámy a páni, som presvedčený, že tie nachádzajúce parlamentné voľby budú osudové a budú rozhodovať o slobode, demokracii a európskej budúcnosti Slovenska.

Povedal pred novinármi novozvolený šéf PS.

Nový predseda PS predstavil tri hlavné ciele, ktoré bude chcieť hnutie dosiahnuť. „Je to férová a spravodlivá krajina pre všetkých, európska kvalita života pre všetkých a zelené Slovensko,“ vyhlásil Šimečka. Vylúčil prípadnú spoluprácu so Smerom-SD a „fašistami“. „So starými, ktorí tu už boli, aj tými, čo prídu.“ Hnutie tiež podľa jeho slov neuvažuje ani o spolupráci s Hlasom-SD.

To, čo sa naučil v Európskom parlamente, a vedel v tom plávať, ako sa vytvárajú spojenectvá, koalície, strategické dohody, je nevyhnutná výbava pre predsedu.

Irena Bihariová o Michalovi Šimečkovi.

„Dámy a páni, som presvedčený, že tie nachádzajúce parlamentné voľby budú osudové a budú rozhodovať o slobode, demokracii a európskej budúcnosti Slovenska. A preto aj PS musí mať väčšie ambície. Musíme voličov presvedčiť, že sme plnoformátová strana, ktorá dôsledne háji svoje liberálne hodnoty a zároveň má aj kvalitný zdravotnícky, ekonomický program,“ vyhlásil Šimečka s tým, že hnutie chce ukázať, že je pripravené spolupracovať aj s inými „a možno aj takými, s ktorými nesúhlasíme“.

VIDEO Šimečka sa po zvolení za predsedu PS postavil pred novinárov

Zdroj: fb/progresivneslovensko

Snem si tiež zvolil podpredsedov hnutia, stali sa nimi Irena Bihariová, Lucia Plaváková, Martin Hojsík, Michal Truban a Tomáš Valášek.

Irena Bihariová viedla PS od júna 2020. Už skôr vyhlásila, že považuje Šimečku za svojho prirodzeného nástupcu. „To, čo sa naučil v Európskom parlamente, a vedel v tom plávať, ako sa vytvárajú spojenectvá, koalície, strategické dohody, je nevyhnutná výbava pre predsedu,“ povedala na sneme. Pred ňou šéfoval hnutiu Michal Truban.

FOTO Momenty zo snemu Progresívneho Slovenska, kde si politici zvolili nového šéfa hnutia

GALÉRIA – Foto: tasr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka.
  2. Na snímke z videa v popredí Michal Truban (PS) počas tlačovky pred ministerstvom financií.
  3. Michal Šimečka
  4. Progresívne milodary
  5. Rovnosť pre všetkých
  6. Michal Šimečka


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Novým šéfom PS je Šimečka, manželka ho za to vybozkávala: Voľby do NR SR budú osudové!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php