eReport.sk
Zuzana Vačková, foto: profimedia

Zuzana Vačková upozorňuje na sexuálne ataky, vyslúžila si za to hejt: „Stará, tak ju nebudú obťažovať.”

Myslela to dobre. Chcela upozorniť na spoločenský problém, ale aj tentokrát sa musel ozvať niekto, kto tému nepochopil. Pýtala sa svojich fanúšikov, či sa stretli so sexuálnym obťažovaním na vlastnej koži. Z ich priznaní bola šokovaná!

Sexuálne obťažovanie je stále aktuálnou témou. Môže za to fakt, že prípadov je stále viac a viac. Vzdorovať mu musia čoraz mladší, a to dokonca aj maloleté deti. Podľa stránky Inštitútu pre výskum práce a rodiny pre rok 2021 sa “až 76 % študentiek a študentov počas štúdia na ich súčasnej vysokej škole stretlo s rodovo motivovaným (sexistickým) obťažovaním.”

Aj muž muža

Na tento fakt upozornila aj Zuzana Vačková, ktorej fanúšikovia sa na sociálnej sieti zdôverili so svojimi skúsenosťami. „Je smutné, že človek si na to začne postupne zvykať,” napísala jedna z jej fanúšičiek. „Niektorí muži si neuvedomujú, kde končia hranice flirtu, a čo znamená slovo nie,” vyjadrila sa iná. Nie sú to však len ženy, ktoré čelia takémuto neúctivému správaniu. O svoj príbeh sa podelil aj jeden chlapec. „Myslím, že to nie je problém len u dievčat. Keď som mal 12, znásilnil ma 23 ročný chalan, a to podotýkam, že som tiež chlapec,” prišiel s hrozivým odhalením ďalší diskutujúci. 

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Romana Škamlová a Barbora Krajčírová

Nad vecou

Napriek tomu, že pri vyjadreniach sa aj samotná herečka stretla s kritikou, neodradilo ju to. Jeden z opýtaných sa vyjadril, že je “stará, tak ju nebudú obťažovať”, na to mu napísala: „Pretože už mám svoj vek, mám aj odvahu hovoriť na túto tému. Dievčatá, čo majú 12-13 rokov o tom hovoriť nevedia. A zažívajú hrozné veci, preto im chcem pomôcť prekonať strach. A hovoriť!”

Foto: profimedia instagram

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport